В община Сърница ще се проведе втори тур на частичните местни избори за кмет.
До балотажа достигнаха кандидатът на ГЕРБ Мустафа Аликанов и Неби Бозов от ДПС. На първия тур Бозов получи 45,37 на сто от гласовете, а Аликанов - 30,33 процента. До началото на деня на вота в Общинската избирателна комисия няма постъпили сигнали за нарушения.
Има обаче искания от партията, чийто кандидат води на първия тур, да не се допускат хора с мобилни телефони в стаичките с бюлетините, за да се гарантира анонимността на вота. Въпреки искането, което определяме като неоснователно, нямаме нито писмен нито устен сигнал за упражнен натиск върху избирателите, каза председателят на комисията Еки Пехливан.
Пешеходец пострада при катастрофа на бул. „Цар Борис Трети“ в Пловдив. Според предварителната информация лек автомобил "Опел", който се движил от тунела в посока Сточна гара, ударил неправилно пресичащ пътното платно мъж. Пострадалият е транспортиран в болница, изчакват се резултатите от прегледите му. На място има полицейски служители.
Общинско предприятие „Екобус Пловдив“ продължава да трупа загуби, които остават непокрити. През миналата година новите дългове са за близо 50 хиляди лева, като с тях общата дължима сума от създаването му през 2022 година до 2024 г. възлиза на над 187 700 лева. Дружеството, което трябваше да осигури общински градски екотранспорт, повече от две години..
Лек автомобил се обърна по таван и падна на брега на едно от Смолянските езера - Силажа. В колата с великотърновска регистрация са пътували мъж и жена, които не са пострадали. Катастрофата е станала на главния път Смолян - Девин. Служители на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ преместиха катастрофиралия автомобил. По..
Културата в Пловдив е мощен двигател за развитието на града и общината всяка година увеличава средствата в сектора. Това заяви кметът Костадин Димитров при представяне на Пловдив по време на Форума на градовете – най-голямото събитие за устойчиво градско развитие, който се провежда в полския град Краков. Пловдивският кмет представи града и..
"Това е най-крупната инвестиция в Пловдивския регион от години и най-голямата чешка инвестиция до момента в България. Аз приемам тази инвестиция като продължение на повече от вековна традиция. Нека не забравяме, че след Освобождението именно Чехия дава един съществен принос за полагане основите на българската индустрия". Това заяви..