Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шефът на Свиленградската митница на свобода срещу 5000 лева

| обновено на 26.03.15 в 16:56

Апелативният съд в Пловдив измени мярката за неотклонение на шефа на свиленградската митница Тодор Караиванов и го пусна от ареста с парична гаранция от 5 хиляди лева. Той прекара два месеца зад решетките с обвинения за получаване на подкуп. 

Магистратите счетоха, че Караиванов няма да се укрие и да извърши друго престъпление и промениха мярката му от „задържане под стража” в гаранция.

„Общественото мнение не бива да влияе на съда. Когато общественото мнение влезе в съдебната зала, от нея излиза правото” – коментира апелативният състав.

„Решението е справедливо” – заяви на излизане от залата Тодор Караиванов. 

„Исках да ви кажа за 33 неистини, тиражирани в медиите, които ме маскарят. Че притежавам хотели, нямам 10 коли, нямам магазини в столицата... Това ме дискредитира като личност. А дискредитирането на един човек е по-страшно от смъртта. Аз се чувствах убит” – заяви пред журналисти Караиванов. Той отново повтори, че е жертва на икономически оператори, свързани с контрабандните канали в митницата.

Караиванов беше в ареста от края на януари, след като Хасковският окръжен съд постанови за него постоянна мярка „задържане под стража” с обвинението за получаване на подкупи на стойност 2700 лева.

Шефът на свиленградската митница беше арестуван в края на януари при спецоперация на ДАНС след като в рамките на час взе два подкупа, за да не проверява определени тирове. При претърсването на кабинета му бяха открити още над 12 хил. евро, а в жилището му 6 хил. лева и три чувала с митнически документи.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Засилено полицейско присъствие заради мача Ботев - ЦСКА

Областната дирекция на МВР  предприема  мерки за осигуряване на обществения ред заради футболната среща между отборите на Ботев и ЦСКА , която започва в 15 часа на стадион "Христо Ботев".  Дежурни патрули ще реагират на сигнали за евентуални противообществени прояви. При необходимост, от 11 до 19 часа,  ще бъде спирано движението ще бъде спирано..

обновено на 22.02.25 в 09:09

Повече автобуси се движат до траурните паркове на Задушница

Днес е първата голяма Задушница, която отбелязва Православната църква - Месопустна.  В съботния ден срещу Месни заговезни всички българи извършват помен в чест на мъртвите на голямата Задушница преди Великия пост.  Името "Задушница" произлиза именно от значението на този ден – молим се „за душата” на починалите. Община Пловдив осигурява днес..

обновено на 22.02.25 в 09:09

В Златоград избират най-доброто вино с празника "Трифониада"

В Стария град в Златоград избират най-доброто вино на традиционния празник  "Трифониада". От 11:00 часа, на мегдана, ще се проведе конкурс за най-добър любител винопроизводител сред местни и гостуващи майстори на виното .  Пробите от ароматния елексир ще бъдат оценени от Стефан Георгиев ,технолог на виното и пивото с богат професионален опит и познания..

публикувано на 22.02.25 в 09:08

Карнавали гонят злото с чанове , огън и хоро в Дедево

Ден преди големия християнски празник Месни заговезни маскарадно настроение ще превземе село Дедево в община „Родопи“. На площада в селото в 12 часа се събират карнавали (кукери), които със звън на чанове да прогонят злото и зимата и да дадат път на здравето и добруването. На маскарадно дефиле жури ще удостои Карнавал №1 със специалния..

публикувано на 22.02.25 в 08:45

Ново огнище на птичи грип в област Пловдив откри БАБХ

Трето огнище с птичи грип е открито в Пловдивска област, предприемат се всички действия за ликвидиране на заразата След фермата в Асеновград, където в началото на месеца бе открита заразата, тя вече е разпространена и в землищата на с. Манолско Конаре, община „Марица“ и в животновъден обект за отглеждане на патици в с. Боянци.  „Възможно е възникването..

публикувано на 21.02.25 в 18:41