Местните данъци и такси в Пловдив да се върнат на нивата си от мандата на Славчо Атанасов – такова предложение ще внесе в общинския съвет групата на НФСБ по инициатива на народния представител.
Атанасов разказа, че високите равнища на местните налози са основният проблем за пловдивчани, които посещават приемната му като депутат. Според общинските съветници от групата на бившия кмет Пловдив може да се развива много по-добре с по-ниски данъци, тъй като бизнесът и гражданите ще разполагат с повече свободен финансов ресурс.
Общинският бюджет е бил с общо 38 милиона лева в повече през първите 3 години от мандата на Славчо Атанасов въпреки по-ниските ставки, като обаче събираемостта е била много по-добра, твърди предходният председател на местния парламент Илко Илиев.
Според него към момента информацията за събираемостта на налозите е най-пазената тайна от пловдивската администрация. Атанасов бе скептичен, че предложението ще бъде прието от местния парламент, но обяви готовност наесен да управлява града отново при условията от 2011-а: 35 вместо 50 лева такса за детска градина, безплатни детски ясли, по-ниски такса „смет” и данък МПС, който за всички категории автомобили в момента е по-голям, отколкото в столицата.
Пловдивските Патриоти обявиха, че за намерението си имат подкрепата на Реформаторския блок, включително от националните ръководства на част от партиите в блока. Славчо Атанасов и съпартийците му обаче отказаха да коментират, дали това би означавало и заставане зад кандидатурата на бившия кмет за предстоящите местни избори.
На въпроса, как ще се напасне общинският бюджет, ако се намалят данъците, Атанасов отговори, че би направил частични съкращения в общинската администрация, която според него е излишно раздута от кмета Иван Тотев. Съкращенията ще осигурят поне 5 милиона лева за общинската хазна, смята Атанасов.
Припомням, към момента доходите на близо 10 000 пловдивчани зависят от общинския бюджет.
Нови по-високи такси за модернизирания плувния комплекс „Младост“ ще гласуват на сесията в четвъртък пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. Съобразено е с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания. Актуализацията на цените съвпада с предстоящото му откриване в края на..
Полицията в Пловдив задържа участник в телефонни измами, който изпълнявал функцията на куриер при измамна схема за близо 50 хил. лева от възрастни хора. Само за една седмица в началото на февруари в капана на групата за измами попаднали четирима души - две жени и двама мъже, на възраст между 54 и 92 години. След проведени разговори с мним..
До края февруари Eлектроразпределение Юг ще започне работа по проект, който ще подобри електрозахранването в пловдивското село Скутаре. Проектът е за 270 000 лева. Ще бъде изградена нова въздушна мрежа към един от трафопостовете, като съществуващата мрежа ще бъде изцяло реконструирана. Ще бъде положен подземен кабел с дължина 1200 м, ще бъдат..
Кметът Костадин Димитров се срещна с посланика на Ирландия Н. Пр. Катрин Банън, която е на първо официално посещение в Пловдив. Нейно Превъзходителство сподели, че отскоро е в страната, но намира българския език за интересен и ѝ харесва да го изучава. Двамата обсъдиха предстоящия футболен мач между България и Ирландия за класиране в Лига Б на турнира..
Продължават проверките на РЗИ - Пловдив за нерегламенитирани количества ботулинов токсин в салоните за красота. В инспекцията продължават да постъпват сигнали за места, на които се извършват нелегалните процедури, каза директорът ѝ д-р Аргир Аргиров. При 66 проверени обекти в Пловдив нарушенията са открити само в три от тях - два..