Виктория Волей ще се подсили с двама играчи за финалния турнир за Купата на България, твърди BGvolleyball.com. За втородивизионния тим ще бъдат картотекирани разпределителя Чоно Пенчев и брат му Розалин.
Чоно Пенчев игра през втория полусезон в чешкия ЧЕЗ Карловарско (Карлови Вари), но от близо месец си е вече в България. Розалин, който играе за полския Ефектор (Киелце) ще се завърне ден преди началото на Купата и ще може да помогне на родния си тим.
Както е известно, Виктория Волей попадна в една група заедно с Добруджа 07 (Добрич), Пирин (Разлог) и "Левски Бол" (София). Мачовете стартират на 20 април, когато тимът от Пловдив играе с Пирин (Разлог).
Ръководството на Ботев (Пловдив) публикува протестно писмо, адресирано до Българския футболен съюз и президента на централата Георги Иванов. В писмото от управата на “жълто-черните” изразиха остро несъгласието си с решенията на съдийската бригада в двубоя с Арда (Кърджали). Ботев загуби срещата с 0:5 и завърши мача с девет души на терена след директни..
Арда (Кърджали) записа първа победа от началото на новия сезон във Първа лига, след като се наложи с категоричното 5:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в последната среща от третия кръг на шампионата. Димитър Велковски, Антонио Вутов, Давид Акинтола, Иснаба Мане и Бирсент Карагарен бяха точни за успеха на гостите от Кърджали, които бяха и..
Един от най-важните футболисти на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев ще пропусне домакинството на Арда (Кърджали) от третия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион „Христо Ботев“ е тази вечер от 21:15 часа. Полузащитникът има болки в прасеца, които ще му попречат да вземе участие в мача. „Канарчетата“ нямат победа след първите два кръга в първенството,..
Габриела Петрова (СКЛА Локомотив Пловдив) е първа на скок дължина с 6.58 метра при жените Държавното първенство по лека атлетика. Тя също така спечели второ злато от шампионата след това на троен скок .В останалите опити Петрова регистрира 6.22, 6.38 и 6.21. На 400 метра с препятствия триумфира Кристина Борукова с 58.76 секунди. Така тя която защити..
С пълно единодушие общинските съветници гласуваха удостояването на Армейски спортен клуб по борба "Тракиец" с отличието "Почетен знак на град Пловдив". Припомняме, че спортният клуб спечели отборната титла от Държавното първенство по свободна борба за мъже - 2025 г., което допринася за спортния авторитет на Пловдив. В мотивите към..