Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шофьорът, прегазил малкия Петьо, остава в ареста

| обновено на 23.04.15 в 14:57
Десислава и Петър Гевечанови, родители на 6г. Петьо

Апелативният съд-Пловдив потвърди мярката за неотклонение "задържане под стража", която наложи Пазарджишкият окръжен съд на Цветан Пъков. Той прегази шестгодишния Петьо Гевечанов в Панагюрище с джипа си Ауди Q7. 

От събраните от съда доказателства може да се направи обосновано предположение, че той действително е извършил престъплението и има опасност да извърши нови.

Адвокатите на Пъков пледираха за домашен арест и изказаха мнение, че засиленият обществен и медиен натиск може да окаже влияние на съдиите.

В залата бяха допуснати родителите на убитото дете Десислава и Петър Гевечанови. Майката представи подписка, в която хората настояват за по-големи присъди срещу убийците на пътя, както и заверена петиция в интернет с над 10 000 подписа със същите искания. Подписи продължават да се събират в Пловдив, Панагюрище, Дупница, Стара Загора и др. населени места. Председателят на ПАС Магдалина Иванова отказа да приеме тези доказателства към делото. 

Апелативният прокурор Иван Даскалов подчерта в обвинението, че Пъков е извършител на 20 закононарушения в рамките на последните 10 години. Има случай на пострадали трима души в пътен инцидент, в който е участвал Цветан Пъков, както и още една пострадала жена при друга катастрофа. Съставени са му над 12 фиша, десет от тях – за превишена скорост. 

 По закон за престъплението, извършено от Пъков, се предвиждат от две до шест години лишаване от свобода. Родителите, близки и съпричастни хора с трагедията на семейството от Панагюрище бяха в залата при гледане на мярката. Те поискаха присъда от 30 години затвор за Пъков. 

Постановлението на Пловдивския апелативния съд е окончателно. До два месеца обвинението трябва да събере още доказателства и да започне процеса срещу Пъков.

Дияна Гевечанова, баба на убития Петьо



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Арестуваха наркодилър при спецакция в Пловдив

35-годишен криминално проявен и осъждан мъж беше арестуван при спецакция срещу разпространението на наркотици в Пловдив.  При претърсване на имота му полицията е открила 42 комплекта нагреваеми цигари за бездимно пушене с течност от синтетичен канабиноид. Със същото съдържание били и съхраняваните от мъжа 260 желирани бонбони. Общото..

публикувано на 31.10.25 в 15:14

Канализация за 4.3 млн. лева изграждат в Куртово Конаре

В село Куртово Конаре ще се изгражда канализация за 4,3 млн. лева. Парите са осигурени от държавния бюджет след споразумение с Министерството на регионалното развитие.  Строително-монтажните дейности включват пълния обем от операции, материали и ресурси, необходими за изграждането на колектор и съоръженията към него – изкопни работи, полагане на..

публикувано на 31.10.25 в 14:49

Обявиха инженеринг за над 22 млн. лева за новата сграда на СУ "Патриарх Евтимий"

Обществена поръчка  за нова сграда на СУ „Патриарх Евтимий“ в Пловдив обяви местната власт. Максималната цена за новото училище е 22 136 000 лева без ДДС. Поръчката е на инженеринг и включва проектиране, строителство и надзор. Новата сграда ще бъде в жк Отдих и култура, близо до мола в район Западен. Към момента училището ползва две..

публикувано на 31.10.25 в 12:09

Отново обсъждат обществената поръчка за превозвачи в Пловдив

Предложението за обществена поръчка за нови превозвачи по 29 линии на градския транспорт в Пловдив отново влиза за обсъждане от Общинския съвет следващата седмица. То не бе прието  на последната сесия на местния парламент, след като 29 съветници се въздържаха при гласуването му.   ОбС отхвърли искането на кмета за обществена поръчка за нови..

обновено на 31.10.25 в 12:02

Арестуваха 51-годишна жена с хероин в Пещера

Поредния дилър на наркотични вещества заловиха криминалистите в Пещера.  При оглед на къща, обитавана от 51-годишна жителка на родопския град, полицаите открили 77 полиетиленови топчета и бучка от кафяво прахообразно вещество. След направени полеви наркотестове се оказало, че става дума за хероин с общо тегло от над 31 грама. Жената, която..

публикувано на 31.10.25 в 11:59