Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 24 май награди за четящите в тролеите в Пазарджик

| обновено на 24.05.15 в 15:54

Всеки пътник в Пазарджик, който тази сутрин пътува в тролеите, четейки книга, получи талон за участие в томбола. Тя включва и безплатен месечен абонамент за транспорт. Кампанията „С книга в тролея“ е по повод 24 май - съобщава кореспондентката ни  Невена Петрова. 

Целта на организаторите от фирмата "Тролейбусен транспорт" е да покажат, че в света на модерните технологии книгата все още е неделима част от живота на много хора, а възрастните имат възможност да дадат един добър пример на младото поколение. 

Снимка

Идеята "С книга в тролея" се осъществява в рамките на Четвъртото издание на фестивала на изкуствата"Арт Идея - Арт Алея" в Пазарджик. 

Тролейбусите са едно от местата с постоянни прояви през 10-те фестивални дни. В салоните на мотрисите звучат поетични произведения и откъси от българската литературна класика.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Заради конфликт с Иван Стоянов е отнет финансовият ресор на зам.- кмета Петкова

Заместник-кметът на Община Пловдив Владимир Темелков застава зад своята колежка с ресор финанси Жени Петкова и призовава пловдивският кмет да преосмисли решението си да изземе този ресор от нея. Малко по-рано стана ясно, че в общината се предприема вътрешна реорганизация в административната дейност.    Решението е спуснато вчера на..

публикувано на 06.03.25 в 10:58
Костадин Димитров

Кметът Костадин Димитров поема финансите и икономиката на Пловдив

Община Пловдив предприема вътрешна реорганизация в административната дейност. Целта е да се подобри координацията между ключовите звена и да се оптимизират процесите по финансово управление.   В тази връзка част от ресорите ще бъдат преструктурирани. Ресорът " Бюджет " ще бъде под прекия контрол на кмета на Пловдив Костадин Димитров , като..

обновено на 06.03.25 в 10:48

Кмет парамедик осигури носилка за трудноподвижни хора

Кметът на пазарджишкото село Ивайло купи носилка за трудноподвижни хора с пари от спечелена награда. С проект за частна неотложна медицинска помощ Цвятко Луджев, който е парамедик, е спечелил второ място в конкуренция с 40 участници в академията  BASE, организирана от община Пазарджик . Наградата си от 2000 лв. е инвестирал в медицинско..

публикувано на 06.03.25 в 10:47

ПП-ДБ пита кмета кой стои зад овладяването на общинските финанси

Община Пловдив е на прага на безпрецедентна административна криза, след като кметът Костадин Димитров премахва позицията на заместник-кмет по финансите в момент, когато градът подготвя бюджета си за 2025 година, се казва в декларация на ПП-ДБ. Според коалицията с отнемането на ключовия финансов ресор от заместник-кмета Женя Петкова общината остава..

публикувано на 06.03.25 в 10:44

МБАЛ-Пазарджик продължава кампанията срещу вейповете

Продължава разяснителната кампания на пазарджишката многопрофилна болница в общинските училища за вредата от употребата на вредни вещества и тяхната комбинация, с цел засилване на ефекта.  Пет нови деца бяха приети в неадекватно състояние в Спешното отделение, след употреба на вейп, алкохол и енергийни напитки.  В Пазарджик лекуват петима..

публикувано на 06.03.25 в 10:20