ЧСИ Мариана Обретенова влезе в сградата на община Сопот, за да описва имуществото й заради дълг от 4,5 млн. лв. Това е станало без напрежение, при осигурена спокойна обстановка, според уверението на кмета Стефан Личев, предаде нашият пратеник там Иванка Петкова.
Над 300 предмета, сред които маси, бюра, компютри, дори хладилник са включени в списъка за продажба. Предиобед ЧСИ Мариана Обретенова се очаква да открие търга за продажбата на общинското имущество, за да бъдат удовлетворени исканията на фирмата, изградила пречиствателната станция в Сопот.
Няма да възпрепятстваме по никакъв начин съдебният изпълнител, тъй като това на практика води до нарушаване на редица закони, увери кметът Стефан Личев. По думите му, цялата информация в компютрите, включени в списъка за разпродажба, се архивира. Те ще бъдат предадена за съхранение в трезора на банката, която обслужва общината.
След приключване на разпродажбата на имуществото вечерта информацията ще бъде
върната отново на останалите компютри или на нови, които общинските служители сами ще си осигурят, за да работят. По този начин администрацията на община Сопот няма да работи с граждани само днес, 26 май.
Преди 2 седмици ЧСИ Мариана Обретенова направи опит да проведе открит търг за продажбата на общинско имущество. Тогава спешно общината преведе 50 000 лв. по сметките на ЧСИ, след което трите страни се договориха за двуседмична отсрочка на търга. През това време кметът се надяваше държавата да отпусне безлихвен заем на общината в размер на 3,7 млн. лв., но до момента това не се случи.
По тази причина в 12 часа инициативният комитет за спасяването на община Сопот готви блокада на Подбалканския път. Ще бъдат спирани всички автомобили в района на административната сграда.
Кметът на община Сопот призовава финансовият министър да ускори отпускането на безлихвен заем за общината, с който тя ще покрие дълга си към фирмата-изпълнител, натрупан от финансовата корекция. Личев се обръща към управляващите с думите: „Нашите лидери от централната изпълнителна власт не трябва да се държат с местната власт като че ли са от чужбина и са за малко тук”.
Авария е възникнала тази нощ в центъра на Пловдив . Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщиха от "ВиК-Пловдив". Пробивът е на ул. "Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части на Стария град , както..
Цените на основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци на борсите у нас продължават да се повишават и тази седмица, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Макар и минимално, но се покачва и индексът на тържищните цени, който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България. Тази седмица той се..
22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в родопското село Гела завърши с триумф за Костадин Петров , който спечели най-престижното отличие в тазгодишната надпревара – приза „Дафо Трендафилов“ . Тази награда се връчва за първи път в историята на събора. В силно оспорвана и емоционална битка на сцената, Петров надсвири достойния си..
На 3 август се чества Световният ден на динята. Празникът се празнува най-вече в Съединените щати. Сред най-популярните състезания по това време са замеряне с дини и надплюване със семки. Любопитно е, че има над 1200 разновидности на сочния плод в над 96 държави по света. Динята съдържа над 92% вода, най-високият процент сред плодовете, заради което..
Днес времето ще бъде предимно слънчево, над Западна България с временни увеличения на облачността, но ще остане почти без валежи. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, в Пловдив - около 35° . В планините ще бъде предимно слънчево, но след обяд над масивите от Западна..