Инициативният комитет за спасяване на община Сопот изпрати писмо до премиера Бойко Борисов, в което настоява министър-председателят да спази обещанието си да бъде отпуснат безлихвен заем на общината в размер на 3,7 млн. лв. Така ще бъде спряна разпродажбата на общинско имущество.
Припомням, във вторник ЧСИ проведе публичен търг за продажбата на имуществото на община Сопот. Целта бе да се покрие част от дълга на общината в размер на 4,5 млн. лв. за строителството на градската пречиствателна станция за отпадни води.
В пазарджишката община Лесичово започват информационни дни за превенция на домашното насилие. Кампанията е под патронажа на кмета на общината инж. Серьожа Лазаров и се осъществява съвместно с Фонд за превенция на престъпността ИГА. В рамките на два месеца ще бъдат проведени информационни дни в селата Динката, Калугерово, Лесичово и Церово, като..
Денталното лечение на 6-годишния Ангел е било извършено в специално оборудвана операционна зала, предназначена за стоматологично лечение под обща анестезия и от екип с дългогодишен и успешен опит в тази дейност. Това се посочва в позиция на пловдивската частна клиника "Медикус алфа", където преди месец момчето почина. Дете е починало при..
Над 200 метра от Плоската могила са проучени до момента от археолозите, които работят под бул. "Брезовско шосе" в Пловдив. Работим по 15-и пореден сектор от север на юг, разказа археологът Стоян Иванов, зам.-ръководител на проучването. Археологическите разкопки се провеждат за четвърта поредна година, като те следват работата на фирмата изпълнител по..
1000 лева награда за разпознаването на крадец обяви в социалните мрежи собственик на търговски обект в Пловдив. Мъжът разбил офиса и откраднал портфейла на собственика, оставен в касата, снощи след 22.30 часа. "1000 ЛЕВА НАГРАДА ако някой разпознае тигърчето, което разби офиса ми и открадна портфейла ми на 03.05.2025г. в 22:31 часа", пише Аргир..
Студът и снегът през март попариха черешовите дървета и на много места реколтата е напълно унищожена. Това, разбира се, поставя въпроса за цената - в момента килограм череши на различни места струва между 50 и 60 лева. В местността Черна нива Кирил Димитров отглежда около 3300 дръвчета череши, но от тях очаква да набере не повече от 300 черешки...