Гребната база ще има ново електронно табло на стойност 115 хиляди лева. Това съобщи кметът Иван Тотев по време на пресконференция с инспекторите на ФИСА преди световното първенство за младежи до 23 години. Това решение предстои да бъде гласувано от Общинския съвет.
Инспекторите Светла Оцетова, която е технически директор на ФИСА, координаторът на шампионата Кристине Якобсен и техническият делегат Бернд Шумахер изразиха задоволството си от отличната работа на домакините.
Вторият гребен канал ще бъде готов до края на 2017-а година, като се очаква съдебните дела да приключат до края на тази година, а след това да започне и строежа. До 2018-а година Пловдив ще бъде домакин на 6 големи първенства.
Всеки клуб ще е задължен да включва минимум четирима българи в стартовия състав за мачовете от Първа лига от новия сезон. Това обяви президентът на БФС Георги Иванов след днешното заседание на Изпълкома. "Основната тема бяха родните играчи. Вече сме стигнали дъното и няма накъде да отстъпваме повече. Според статистиката в момента играят едва 32%..
Голмайстор номер 1 на българския футболен елит Мартин Камбуров гостува на Спортно училище "Васил Левски" в Пловдив. Авторът на 256 гола е възпитаник на тази люпилня на таланти, като дори помни номера на стаята си в общежитието. Той бе посрещнат от десетки млади спортисти, които получиха като подаръци футболна топка, автографи и общо 100 билета за..
Локомотив (Пловдив) започна подготовка за най-важната си среща от началото на сезона. „Черно-белите“ финишираха на 13-то място в крайното класиране, което им отреди бараж за участие в Първа лига. Съперник на пловдивчани ще бъде Марек (Дупница). Двубоят на стадион „Локомотив“ в Пловдив е от 19:00 часа в петък. Крайният изход се решава в една среща...
Пловдив обяви пълна готовност за старта на Европейското първенство по гребане, което започва след два дни на 29 май на Гребния канал в града. Това стана ясно на пресконференцията днес, в която подробности представиха председателят на Организационния комитет Иван Попов, Николай Бухалов – заместник кмет на Пловдив, председателят на Българската..
Вълнуваща среща между поколенията се състоя на стадион „Локомотив“ в Пловдив. Голмайстор №1 в историята на българския елит Мартин Камбуров посети детско-юношеската школа на Локомотив, където бе посрещнат с възторг от младите таланти на клуба. Появата на легендарния нападател предизвика истинска еуфория сред децата, които с нетърпение очакваха срещата..