Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Актьорът Васил Дуев представя любимата си музика в „Молескин“

Тази седмица гост в предаването „Молескин“ по Радио Пловдив ще бъде младият актьор и режисьор Васил Дуев. 

Преди броени дни на сцената на Кукления театър той представи за първи път в Пловдив авторския си спектакъл „Самотни персонажи“ (Театрална работилница „Сфумато“, София).  

Васил се изява като актьор в още редица представления в „Сфумато“, а пловдивската публика го познава от постановката на ДТ-Пловдив „Антихрист“, която имаше своята премиера в края на 2014 г. В пиесата по едноименния роман на Емилиян Станев Дуев влиза в ролята на главния герой Еньо.

Слушайте „Молескин“ този петък от 17 часа, за да чуете каква музика подбра младият актьор специално за предаването. Селекцията му е разнообразна и крие много изненади. Повторението на предаването е в неделя от 19.00.

Всички цели броеве на „Молескин“ можете да намерите на страницата на предаването в Mixcloud (https://www.mixcloud.com/Moleskin/). 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Йохан Щраус Виртуозен Оркестра" свири в Пловдив

Световноизвестният оркестър “ Йохан Щраус Виртуозен Оркестра ”, вдъхновен от музикалното наследство на Йохан Щраус- син, гостува на българската публика с поредица от изключителни концерти.  Тази година, освен в България, " Йохан Щраус Оркестра" ги очакват пълни зали в Гърция, Кипър, Япония и Китай.   Организаторите посвещават турнето на..

публикувано на 05.08.25 в 08:45

Великите европейци - Франсис Бейкън

Знаете ли къде се намира прочутият остров Бенсалем? Който каже „никъде”, е прав. Още по-прав е обаче онзи, който каже, че се намира в „Новата Атлантида”, книга на сър Франсис Бейкън. Според нея остров Бенсалем е зареян някъде из необятния Тихи океан, западно от перуанския бряг, а на него живее най-разумното и добродетелно човешко общество в сравнение с..

публикувано на 04.08.25 в 12:15

Костадин Петров с приза "Дафо Трендафилов" на събора в Гела

22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в родопското село Гела завърши с триумф за Костадин Петров , който спечели най-престижното отличие в тазгодишната надпревара – приза „Дафо Трендафилов“ . Тази награда се връчва за първи път в историята на събора. В силно оспорвана и емоционална битка на сцената, Петров надсвири достойния си..

публикувано на 03.08.25 в 14:50

Концерт на Любо Киров на Античния театър в Пловдив

Един от любимците на българската публика – певецът Любо Киров, ще има голям концерт на Античния театър в Пловдив тази вечер. Той е част от турнето му, с което отбелязва 25 години на сцената.  Мащабното събитие събира на едно място любимия артист на хиляди, емблематичните му песни и публиката, която през годините е превърнала музиката му в част..

обновено на 03.08.25 в 08:23

Велинград и група "Хоризонт" подкрепят българската музика

Велинград е част от кампанията "Изпей "Обичам те" на български" с група "Хоризонт" и приятели, съобщиха от общинската администрация.  Рок концертът в подкрепа на българската музика ще бъде тази вечер от 20:00 часа на пл. "Николай Гяуров"  в курортния град. Специално участие ще имат Христо Ламбрев от "Сигнал" и вокална група "Караоке" от Велинград...

публикувано на 03.08.25 в 08:22