Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За събитията на седмицата - консулт с адвокат и психиатър

За механизмите на превръщане на обичайнто в изключение и на изключението в правило говорим "На шестия ден"

Да си поподредим мислите, формирани от вихъра на водещи новини - облъчени от брой лайкове и коментари, натрапени да са най отпред, да ни бодат очите, или да  крият зад пушилката и прахоляка някой и нещото му.

След водещите тежки репортажи за катастрофи и жертви, в поредния ден на сюжета "Орландовци" - си казвате стига с тия гета.

За кого е тайна, че тайни и явни служби допуснаха произвола, че политици с тояга и морков ползват неграмотни, безимотни и безработни за много лични услуги по изборите, а от две три години някои си отгледаха отряди от професионални протестъри...

Имате ли търпение да отсеете зарното от плявата, информацията от манипулацията в новинте за новите цени на тока, за базисния и за допълнителния здравен пакет?!

Остана ли свободно пространство за мислене как ще отговорите на три върпроса за изборните правила, ако потвърдите интерес да участвате в референдум заедно с вота за местните избори наесен, ако още имате сили да поддържате гражданина в себе си?!

В това издание "На шестия ден" анализът на водещите събития и лицата на седмицата от адвокат Михаил Екимджиев и д-р Веселин Герев- психиатър.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Инж.Никола Добрев: Нека да сме по-смирени!

В първия час на предаването Клуб „Неделя“ навръх Великден гостува инж. Никола Добрев. Уроците на майка му и тези на учителите, студентските му години и първите професионални такива в КЦМ като директор, бяха само част от темите за разговор с водещия Диян Никифоров. За трудностите, които е трябвало да преодолява по пътя, за срещите и хората..

публикувано на 20.04.25 в 17:30

Дано държавата да не се пречупи и да спре войната по пътищата

За темите с продължение, за които си струва да внимаваме още: катастрофите, при които губим животи.  Как да спрем войната по пътищата, какво последва след призива на и. ф. главен прокурор Борислав Сарафов да се работи по-бързо по делата за смърт на пътя, говорим с адвокат Елена Грудлева, представител за Пловдив на Българската асоциация на пострадалите..

обновено на 18.04.25 в 17:22

Доц. Адриана Любенова в "Добро утро, ден!"

За вярата, за нравствените ценности, за образованието, включително и по религия, говорим госта ни в „Добро утро, ден!“ в Страстната седмица. Адриана Любенова е доцент по теология и преподавател в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Тя е иконописец, член на Управителния съвет на Асоциацията на българските училища в чужбина.  Има дълъг..

обновено на 18.04.25 в 09:54

Важно е днес всеки един от християните да се помоли в храма

Измеренията на духовните пътища, за християните търсим в утрото на Велики петък.  Срещаме ви с доц.  Стоян Чиликов , свещеник и преподавател в катедра "Теология" на Пловдивския университет. С него говорим за символите на деня, за Благодатния огън и силата на вярата във Възкресението и приемането на страданията на Исус Христос. Доц. Чиликов каза,..

обновено на 18.04.25 в 09:51

Арменците в Пловдив се подготвят за Възкресение Христово

От арменския апостолически храм "Сурп Кеворк" в Стария град включваме  отец Даниел , който след 20 години в САЩ избра да се върне пак в Пловдив. Той сподели важното за тяхната общност във вековния град по време на празниците, който всички очакваме заедно през тази година-арменци, католици и православни. Празникът ни потапя в библейските разкази за..

публикувано на 18.04.25 в 06:55