Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нови четири измамени

Снимка: БГНЕС

Четири сигнала за измами са получени в полицията в Пловдив. 85-годишна пенсионерка дала 2000 лева на непознат, след като по телефона  я уверил, че неин близък има нужда от пари за операция. По същия начин са измамени други две възрастни жени, на 86 и 83 години, от които са взети общо 3100 лева и златни накити. 66-годишна пловдивчанка пък била посетена в дома си от непозната жена. Тя се представила за приятелка на дъщеря й, която в момента била в чужбина, и от нейно име поискала 600 лева за подготвяне на важни документи. Майката предала сумата и изпратила гостенката си, а по-късно разбрала, че е била излъгана. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Садъков е отстранен, за да няма съмнения за влияние в община Пловдив

Кметът на Пловдив Костадин Димитров обяви днес, че смяната на заместник-кмета по транспорт Ерол Садъков е предприета след разговор с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Пловдивският кмет заяви: "Ние сме лидерска партия. При разговор с г-н Борисов взехме решение да предприемем тази промяна. Аз дълги години съм работил с г-н Държиков и мисля, че..

публикувано на 07.05.25 в 12:08

Започна вторият етап от разширението на Голямоконарско шосе, предстои трети

Кметът на Пловдив Костадин Димитров даде старт на втория етап от разширението и реконструкцията на булевард „Голямоконарско шосе“, който обхваща участък от 850 метра. Изпълнител е „Драгиев и Ко“, а срокът за изграждането на отсечката е 159 дни. Вторият етап се финансира от държавата, а офертата на фирмата е за 14 милиона лева без ДДС.  Дейностите..

публикувано на 07.05.25 в 11:30

Благой Георгиев и Симеон Филипов даряват компютри на училища

Бившият футболист Благой Георгиев и бизнесмена Симеон Филипов даряват пловдивски училища с компютри и оборудване. 5 учебни заведения ще получат общо 100 компютъра, 100 бюра и 100 стола, за да могат учениците да напредват в новите технологии. Училищата са Националната търговска гимназия, Професионалната гимназия по транспорт и..

публикувано на 07.05.25 в 11:14

Започва втори етап на ремонта на Голямоконарско шосе

Започва изпълнението на втория етап от реконструкцията и разширението на Голямоконарско шосе.  Ремонтът обхваща участъка от  бул. "Дунав" до границата  с община "Марица" при транспортен възел Царацово.  Работата може да продължи след оттеглянето на   жалбите в Комисията за защита на конкуренцията.  През май започват ремонтите на кино "Космос" и..

обновено на 07.05.25 в 10:26

Отличават заслужили участници в пловдивската организация на БЧК

Българският червен кръст в Пловдив организира церемония по отличаване на заслужили участници в движението през последната година.   По традиция на 8 май се отбелязва Световния ден на червения кръст и червения полумесец.  20 хиляди са доброволците в цялата страна, а в 18-те общински организации на червенокръстката организация в Пловдивска област..

обновено на 07.05.25 в 10:25