Основният приоритет на Европейската комисия продължава да е оставането на Гърция в общия валутен съюз, но сега всичко зависи от Атина. Това заяви еврокомисарят за дигиталната икономика Гюнтер Йотингер в интервю за европейската радиомрежа "Евранет+", част от която е и БНР.
Европейската комисия ще следи поведението на мобилните оператори във връзка с планираното отпадане на роуминга от 1 юли 2017-та година. Това увери също комисар Йотингер.
Той каза още, че от края на тази година до влизането в сила на промените, Еврокомисията всеки месец ще проверява дали операторите няма да увеличат цените, за да компенсират премахването на роуминга.
Още от интервюто на "Евранет Плюс" - в звуковия файл.
Чуйте и цялото интервю на Гюнтер Йотингер, предоставено за "Евранет Плюс"

След серията тежки катастрофи в Пловдив през последните дни – сред които и трагичният инцидент на Околовръстното шосе, отнел живота на майка, баща и едното им дете – темата за пътната безопасност отново излезе на преден план. За причините и решенията e разговарът с осемкратния рали шампион на България и основател на Академията за безопасно шофиране..
Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Според психолога Пламен Димитров, когато говорим за сила и слабост, неизбежно се поражда конфликт. А..
На ресторант ще ни е по-скъпо през следващата година , прогнозира регионалният представител на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) за Пловдив Еньо Енев. По думите му секторът се присъединява към общото недоволство срещу проектобюджета за 2026 г., който според бранша не е приемлив. Енев подчерта, че за разлика от..
Професор Митко Димитров от Института за икономически изследвания на БАН анализира рисковете, свързани с новия държавен бюджет. Според него, ако бъде приет, България ще навлезе навлиза в опасна дългова спирала с очаквано увеличение на съотношението на дълга към БВП над 36%. Той критикува факта, че увеличението на разходите се финансира чрез нови заеми..
В отворено писмо Българската болнична асоциация (ББА) и Националното сдружение на частните болници заявиха, че категорично не са съгласни с предложените в проекта за бюджет на НЗОК за 2026 г. промени. Според тях механизмът за финансиране на заплатите на лекари и специалисти по здравни грижи чрез държавни трансфери през Касата е неправилен...