Ще предложа още днес на колегите от Реформаторския блок да настояваме за поименно гласуване промените в Конституцията в петък.
Това съобщи депутатът на РБ и член на правната комисия в парламента Петър Славов. По думите му съдебната реформа се използва, за да бъде атакуван Реформаторския блок чисто политически.
„Когато това идва от формация като ДПС или БСП не ме учудва, но ме притеснява, когато идва от партия, която подкрепя това управление – в случая визирам АБВ”, обясни Славов и допълни: „Според мен до голяма степен те подвеждат премиера с декларацията, защото там има една точка за прекия избор на магистрати, който трябва да бъде разписан в Конституцията.
Подобно предложение всъщност въобще няма в предложените промени за Конституцията”, коментира още народният представител.
„Ако бъде изтеглен проекта сега по начина, по който е внесен, това означава, че ще бъде необходимо технологично време за работа, което няма да бъде достатъчно в оставащите десетина дена преди ваканцията през август, т.е. ще се отиде през септември да бъде внесен новият проект, а от внасянето му трябва да мине един месец преди да бъде разгледан и гласуван в комисия, а след това и в пленарна зала”, допълни Петър Славов.
В рубриката ни „Добро утро, ден!“ тази седмица гостува доктор Димитър Бакалов от Спешното отделение в МБАЛ „Пазарджик“. Тази година той получи наградата „Доктор Стефан Черкезов“ на Българския лекарски съюз, която се присъжда за лекарска всеотдайност и етика. Доктор Бакалов казва, че това е голямо признание и основен мотив да продължи всеотдайно да се..
Важно е не кой, а чий ще е особеният управител на "Лукойл България" - кои хора зад него ще дърпат конците. Така смята проф. Румен Гечев, бивш вицепремиер и министър на икономиката в „Кабинета Виденов“, сега преподавател по икономика в УНСС. Според него н оминацията на Румен Спецов, появила се само дни преди изтичането на законовия срок, е..
Благотворителна кампания под надслов „Купи и Дари“ организират за втора поредна година Ротари, Ротаракт и Интеракт клубовете в Пловдив. Кампанията е насочена към хора и семейства в затруднено положение, като целта е да се съберат дълготрайни хранителни продукти за тях. Миналата година по време на акцията бяха събрани над два тона хранителни..
Организацията "Тракийски туристически район" провежда обучение по проект DETOUR - инициатива за трансформация на местния туристически сектор, насочена към малките и средни предприятия в туризма. Тя се фокусира върху най-актуалните предизвикателства пред индустрията: устойчив туризъм, дигитална трансформация и адаптация към климатичните промени...
Икономическото и социалното развитие на регоините остава „на две скорости“. Стопанската активност, инвестициите и човешките ресурси се концентрират в ограничен брой силни градски центрове, които създават по-висока добавена стойност, разчитат на по-добре функциониращи пазари на труда и имат по-качествена инфраструктура. Тази концентрация поставя..