Жълт код за опасни горещини е обявен за днес за областите на цялата страна, температурите ще достигнат 38 градуса, за Пловдив - около 36.
До 39-40 градуса ще се покачи живакът в Пловдив във вторник и сряда. Според климатолозите при такива температури се изгаря дори и на сянка.
Ето я и синоптичната прогноза за понеделник: ще е слънчево, около и след обяд на отделни места ще се развива купеста облачност и ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб, в Източна България до умерен северозападен вятър, който постепенно ще отслабва и ще се ориентира от юг. Ще остане горещо с максимални температури между 33° и 38°, за Пловдив – около 36.
Над планините ще е предимно слънчево. Около обяд ще се развива купеста облачност и ще има краткотрайни превалявания, на места с гръмотевици. Над Черноморието ще е слънчево с увеличение на облачността в следобедните часове. Максимални температури 31°-34 градуса.
С поредица събития в Пловдив ще бъдат отбелязана 90-годишнината от рождението на големия български художник Димитър Киров – ДиКиро. Днес и утре в къщата на Верен Стамболян, където е Постоянната експозиция на ДиКиро, ще се проведе живописен пленер с участието на ученици и преподаватели от Националната художествена гимназия „Цанко Лавренов“ и..
Днес до обяд ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и главно в планините и в Северна България ще има краткотрайни валежи, на отделни места придружени с гръмотевици. Ще духа умерен, в Северна България - временно силен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат..
Международният фестивал на камерната музика започва тази вечер в Пловдив. Първият концерт е в етнографския музей и е посветен на 80-та годишнина на Националното училище за музикално и танцово изкуство "Добрин Петков". Тази година ще има и концертни прояви в късноантична сграда "Ирини" в подлез "Археологически". Камерният фестивал се..
Никол Гаджева стана тазгодишната Царица на розата в Карлово. Тя е на 16 години и учи в СУ "Христо Проданов". Спечели короната в надпревара с още 12 красиви и талантливи момичета на конкурс-спектакъл, проведен в събота вечерта на площад "20-ти юли" в Карлово. Заместник-кметът на общината Антон Минев връчи на красивата девойка един от..
Шести скаутски игри в градска среда се провеждат днес в Цар Симеоновата градина в Пловдив Събитието е част от международния фестивал "Здравей, Армения" и се реализира с финансовата подкрепа на Община Пловдив като част от културния календар на града. Скаутските игри предлагат възможност на деца и младежи на възраст между 6 и 18 години да..