Във връзка със случая в Пловдив от 12.08.2015 г., за който днес главният прокурор Сотир Цацаров лично сезира вътрешния министър Румяна Бъчварова, директорът на ОДМВР - Пловдив Пламен Узунов подаде оставка по-рано днес.
От утре поста ще поеме старши комисар Христо Разсолков, настоящ директор на ОДМВР - Благоевград.
Образувано е дисциплинарно производство срещу разследващ полицай от ОДМВР - Пловдив, който има отношение по случая. В хода на направената веднага днес проверка от дирекция „Вътрешна сигурност“ - МВР, по случая бяха разпитани общо 43-ма души.
Вътрешният министър разпореди и цялостна проверка на работата на ОДМВР - Пловдив.
Като директор на ОДМВР - Благоевград ще бъде назначен Росен Танушев, настоящият заместник-директор на областната дирекция.
Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение на 25-годишен мъж за незаконно притежание на оръжие. Магистратите преценяват дали да повдигнат обвинение и за телесна повреда, но изчакват медицинска експертиза да даде мнение за ранено при стрелбата дете. На 18 февруари в село Болярино, община Раковски мъжът бил на семейно тържество, на..
Крадецът е арестуван за три престъпления, извършени за месец - от 09 януари до 12 февруари. Той е задигтнал две дамски чанти, оставени за кратко без надзор в отключени коли в района на ул. „Иван Вазов“ в Пловдив. Откраднал е и сак с екип за боен спорт, като е взломил още една кола. Мъжът е заловен и е направил самопризнания, като щетите, които е нанесъл..
Сделка с прокуратурата осигури леки условни присъди за тримата обвинени за търговия с радиоактивния изотоп "америций". Пловдивският Окръжен съд одобри споразумението между тях, което включва признаване на вина срещу условни наказания. Така по две години и 10 месеца лишаване от свобода, отложено с петгодишен изпитателен срок получиха..
Няма опасност от замърсяване на въздуха след големия, но краткотрайно бушувал пожар в крайната северна част на Пловдив, който избухна към 10 часа. Тогава пламна покривна сграда от новостроящия се жилищен комплекс „Магнолия Форест“ край бул. „България“, близо до магазин „Практис“. Той обаче сериозно..
Двама румънски полицаи се включват от днес в съвместни патрули с българските си колеги в курорта Пампорово. Съвместните наряди ще следят за реда и сигурността в курорта до 19 март, съгласно двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния. Международното полицейско сътрудничество в курортите се утвърди..