Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Цените на фермерските пазари не са високи, защото няма прекупвачи

Гергана Кабаиванова е председател на Сдружение устойчиво общество, което организира провеждането на фермерски пазари в страната. В Пловдив те са всяка събота сутрин. 

В интервю за Радио Пловдив тя обясни, че  контролът върху хигиената на храните се осъществява от Агенцията по храните, а всички производители са регистрирани. В пазара участват малки фермери, които предлагат хляб, плодове и зеленчуци, сладка и други храни, направени по традиционни рецепти от съответните местни общности. 

Нашето сдружение цели да скъси връзката между потребители и производители, както и да върне кулинарните умения на хората като ползват здравословни продукти. Това е причината да се организират и различни работилници, включително и за деца.

Кабаиванова беше категорична, че цените на фермерските пазари не са високи, защото липсва посредникът между производителя и клиента. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Бай Рибан ще се мултиплицира в няколкостотин бай Рибановци

Ден след като министърът на земеделието и храните Георги Тахов обяви  решението на държавата да не се прилага ваксинация  на овцете и козите срещу смъртоносната болест шарка по дребния добитък, ръководството на  Националната овцевъдна и козевъдна асоциация (НОКА)  остро разкритикува това решение .  От асоциацията подчертават, че "всички..

публикувано на 31.10.25 в 16:55

Художникът Илия Желев в "Добро утро, ден"

Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден“ ни гостува пловдивският художник Илия Желев. Завършва живопис във Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий“.  Първоначално преподава рисуване в Трявна, а след промените е художник на свободна практика.  Има повече от 120 самостоятелни изложби, като по-голямата част от участията му са в..

обновено на 31.10.25 в 16:28
Георги Вулджев

Фиксираният ръст на заплати в държавния сектор е малоумие

Все още не са ясни параметрите на бюджета за следващата година. Това, което е известно до момента е, че минималната работна заплата ще бъде €620, ще има повишаване с 2% на  осигуровките, както и почти двойното увеличение на данъка върху дивидентите.  Според главния икономист на ЕКИП Георги Вулджев  управляващите не предприемат мерки за..

публикувано на 31.10.25 в 16:15

Проектът за комплекса във "Филипово" да се преработи

Проектът за новия мегакомплекс в квартал "Филипово"  е в нарушение на Общия устройствен план на Пловдив, защото не предвижда терен за детска градина. Това заяви пред Радио Пловдив арх. Костадин Палазов от „БСП за България“, председател на комисията по устройство на територията и жилищна политика в Общинския съвет. Затова трябва да се преработи. По..

публикувано на 31.10.25 в 15:51

Комплексът в кв. "Филипово" може да се строи без санкцията на ОбС

Правната комисия към Общинския съвет в Пловдив прие като законосъобразно искането за промяна на ПУП-а в кв. „Филипово“, където ще бъде изграден нов мегажилищен комплекс. Председателят ѝ Слави Георгиев подчерта, че местният парламент не дава разрешение за строителството на комплекса, тъй като това частният инвеститор може да направи и в момента –..

публикувано на 31.10.25 в 14:56