В региона на Пловдив за последните години са построени над 1 млн.кв.м. промишлени сгради и предприятия, които работят добре и се мултиплицират. Това заяви инж. Пламен Панчев – председател на УС на сдружението „Клъстер проектиране и строителство”. Той е домакин на форума „България строи” в Камарата на строителите с участието на 40 компании от „Тракия икономическа зона”.
С привличането на всеки един инвеститор създаваме на практика условия за все повече работа за проектантите и инвеститорите в региона.. В последните две години можем да се похвалим, че количество на реализираните обекти се увеличи и имаме средно около 4-5 инвеститора годишно и то с добри имена и инвестиции, заяви инж. Панчев..
Фактът той обясни с последователните усилия на екипа на Клъстера вече повече от 15 години, както и с доброто взаимодействие с другите клъстери, работещи на същата територия и особено с IT-клъстера и клъстера в автомобилната индустрия, обединявайки проблемите им, които се оказват общи за всички. Инж. Панчев отчете и тенденция в последните години да се забелязва засилена необходимост от квалифицирани кадри от страна на инвеститорите. Работим в тази посока и го правим съвместно с общините, заяви инж. Панчев. Като особен успех той подчерта създаването на район с целенасочена държавна подкрепа за първи път в страната, което вече дава и резултати – променената в по-либерален режим с общи усилия наредба, поставяща ограничения пред инвеститорите при заустването на отпадните води при създаване на ново предприятие.. Като нови предизвикателства пред Клъстера инж. Панчев посочи проектите за повишаване на квалификацията на наетите млади хора, облекчаването на ежедневния диалог с общините при осъществяване на проектите.
Повече чуйте интервюто на Веселина Пеева с инж. Пламен Панчев.
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Затварянето на дървопреработвателни предприятия, сред които и най-големият в региона завод за целулозна хартия в Стамболийски, води до криза в горския сектор и пазара на дървесина. Защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? Какво се случва в горския сектор у нас? Според проф. Васил Живков, председател на УС на..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..