Две нови църкви се изграждат в Смолянска област. Новопостроени православни храмове ще има по искане на жителите в девинското село Брезе и банското Загражден. Първите копки на църквите бяха направени през това лято от архиерейския наместник архимандрит Висарион с благословението на Пловдивския митрополит Николай. Храмовете са в напреднал вече строеж. Инициативен комитет приканва за набиране на още средства.
Проектите на църквите са безвъзмездно дарени- на Брезе от софийския проектант Христо Гюров, а на Загражден от Атанас Каджебов от Смолян, казапредседателят на инициативния комитет за набиране на средства за довършване на двата храма Георги Глушков от Смолян. Фнансирането за строежа на новите църкви е на благотворителна основа и то предимно от физически лица и малко юридически. Във всички държавни структури в Смолян са поставени дарителски кутии с логото на кампанията за изграждане на двата храма. Събраните средства ще бъдат преброени с комисия и ще бъдат внесени по банкова сметка, допълни още Глушков.
На църквата „Св. Йоан Предтеча“ в Брезе остава да се довърши покривът и облицовката на камбанарията, както и да се положат двата кръста. Църквата „Св. Георги Победоносец“ в Загражден също има нужда от довършване. Инициативният комитет се надява до 20 октомври да се съберат средства и се направят покривите, за да се посрещне спокойно зимата, а напролет да се продължи с другите строително-монтажни работи.Предстои изграждането на църква и в чепеларското село Забърдо.
Лек автомобил „Хюндай“ изгоря на автомагистрала „Тракия“ в района на 93-я километър по посока София. Сигналът е получен малко преди 15 ч. на тел. 112. По първоначални данни става дума за автомобил, който е пътувал от Пловдив към столицата и се е самозапалил в движение. Водачът е успял да спре колата в аварийната лента. Незабавно на мястото са..
Разсадникът за декоративна растителност вече има свой терен с площ от 20 декара и община Пловдив няма да плаща солиден наем, за да отглежда растенията за озеленяване на града. Това съобщиха кметът Костадин Димитров и директорът на ОП "Градини и паркове" Антон Георгиев. Общинският терен е до компостиращата инсталация на Голямоконарско шосе, където..
32 блока ще бъдат санирани до средата на 2026 година, когато е крайният срок за обновяване на сградите, съобщиха кметът на Пловдив Костадин Димитров и заместникът му Хакъ Сакъбов. В момента вървят процедурите, като за 25 блока вече са подписани споразуменията между МРРБ и районните кметове. За районите Тракия, Южен и Източен обществените поръчки..
Бързи производства са образувани спрямо четирима шофьори през уикенда в Пазарджик. По време на засилените проверки по пътищата в областта полицаите са засекли 33-годишна жена от Пловдив, седнала зад волана под въздействие на наркотици. Двама мъже от Септември и от София са управлявали колите си съответно с 1.24 и 1.44 промила концентрация на..
Считано от днес, кметът на Пловдив Костадин Димитров освобождава заместника си Женя Петкова. Това стана ясно по време на днешната пресконференция на градоначалника. Кметът Костадин Димитров поема финансите и икономиката на Пловдив Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова Димитров посочи, че..