Пловдивчани са показали, че могат да решават заедно и нямат нужда от някой, който да ги сугестира. Това заяви политологът Димитър Аврамов. Той коментира, че очаква в следващите 2-3 седмици да се повиши напрежението, в рамките на здравословната доза, към предизборната кампания. У нас тези кампании са кратки и политиците предпочитат да говорят малко.
Аврамов заяви, че засега не вижда отчети, кандидатите са много и всеки от тях се съсредоточава върху това да изказва тяснопартийни позиции, което не е добре за града. Кандидатът, който има по-интегративна и обединителна платформа, ще спечели.
Пред Пловдив има много предизвикателства за следващите четири години и те не могат да бъдат решавани с инструментариума на партийната политика, заяви Аврамов. По думите му има и друга интрига – дали Пловдив ще позволи само корекции в начина на управление, или тотално ще смени политическото статукво, като завие от център - дясно към ляво управление. Това е основното предизвикателство пред Пловдив, подчерта Димитър Аврамов.
Най-важното на предизборната кампания е кандидатите да са адекватни, да се целят в решението на проблемите, които съществуват, и да комуникират с хората адекватно, поясни Аврамов. Всеки си има стратегия, стратегията на един от основните кандидати е да го няма. А когато стратегията на някого е да го няма, другите или поне по-маловажните от тях, се занимават само с него. Това не е ново и в такава ситуация истински разговор за Пловдив може и да не се получи. Напротив, всеки от кандидатите трябва да се занимава със собствените си избиратели, да говори с тях и да разширява електоралното си ядро. Мисля, че до балотаж ще стигнат кандидатите, които най-ясно представляват по-големи електорални групи и не се обръщат към една или друга партия. Много е важно те да са адекватни, да говорят за градските проблеми и начина, по който да подобрят управлението, а не да говорят за бежанците от Сирия. Пловдив стратегически е най-важният град от гледна точка на очакваната интрига. Очакванията на хората са големи, защото има какво да се случва. Градът трябва да решава проблемите на всички граждани, а не само на ромите, подчерта още политологът Димитър Аврамов.
Общо 1007 умрели и 31 ранени достигна броят на птиците, открити край Копривщица. Това съобщиха от Спасителния център за диви животни на неправителствената организация „Зелени Балкани“. По-рано през седмицата оттам заявиха, че в първия ден на новата година са получили сигнал за загинали и ранени планински чинки, като аутопсията и анализът дават..
Има ли потенциал природният газ не само като индустриално, но и като битово гориво? Основен въпрос в предаването „Ден след ден“, а отговорите търсим от Мария Кръстева, ипълнителен директор на Българската асоциация „Природен газ“. „Борсовата цена на природния газ остава значително по-ниска от електроенергията, но заради субсидирането –..
Когато по Коледа доста населени места останаха без ток заради тежкия сняг, много хора работиха при много тежки условия, за да възстановят електроподаването. Това каза в предаването "Ден след ден" Петър Костадинов , говорител на ЕВН. Той обясни, че дружеството разполага с достатъчно аварийни екипи и техника, но заради прекалено обилния сняг е имало..
Приемането ни в Шенген на практика е приключване на процеса на пълноправното приемане на България в ЕС - общност на свободно движение на стоки, хора и капитали. Да припомним, че в Шенгенското пространство има и няколко страни, които не са членове на ЕС като Лихтенщайн и Швейцария, каза в предаването "Точно днес" Йордан Божилов , председател на..
България засяда, ако изостави Плана за възстановяване и устойчивост. Това коментира Павлин Стоянов, специалист в сферата на енергетиката и климата и автор на платформата Климатека във връзка с решението на Брюксел през декември да откаже второто плащане към България по ПВУ. По думите му има голяма опасност страната ни да загуби поне..