Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видяхме твърде много пробойни по време на изборите

| обновено на 27.10.15 в 16:39
Снимка: БГНЕС

Kогато човек е изправен пред две алтернативи, които взаимно се отричат, от една страна, да изброяваш нещо и да смяташ, че то е положително, като например да има електронно гласуване. 

Или от другата страна – да виждаш референдум, който не може да бъде контролиран електронно, да виждаш кметове, които вършат много неща за своите градове, но в същото време точно толкова и повече вършат за самите себе си и това излиза пред обществото, пред медиите. Това води до ниска избирателна активност

Това обяви в интервю за Радио Пловдив психологът доц. Антоанета Христова.  

По думите ѝ човек си казва какво да направи. Обикновено в такава ситуация хората не действат.

Аз в един момент до такава степен се бях отчаяла през последните два месеца преди изборите, че бях почнала да прогнозирам нормална активност, защото впечатлението ми е, че сме резистентни към негативните елементи, някак си привикнахме към тях и започнахме да се справяме и да приемаме минимума, който може да ни се предложи като норма, каза още доц. Христова.

Тя коментира и профила на новия кандидат-кмет и на кметовете, които българите си избраха на първи тур.

Профилът на новия кмет е човек, който вече е управлявал един или два мандата, или повече, човек, който е от управляващата партия, обикновено хора, които изглеждат бизнес добре ориентирани, но в същото време хора, които са добре ориентирани и по отношение управлението на града и използването на ресурсите по самите себе си, обясни психологът. Според нея са се видели твърде много пробойни, за да може управляващите в момента да са напълно щастливи.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Инж.Никола Добрев: Нека да сме по-смирени!

В първия час на предаването Клуб „Неделя“ навръх Великден гостува инж. Никола Добрев. Уроците на майка му и тези на учителите, студентските му години и първите професионални такива в КЦМ като директор, бяха само част от темите за разговор с водещия Диян Никифоров. За трудностите, които е трябвало да преодолява по пътя, за срещите и хората..

публикувано на 20.04.25 в 17:30

Дано държавата да не се пречупи и да спре войната по пътищата

За темите с продължение, за които си струва да внимаваме още: катастрофите, при които губим животи.  Как да спрем войната по пътищата, какво последва след призива на и. ф. главен прокурор Борислав Сарафов да се работи по-бързо по делата за смърт на пътя, говорим с адвокат Елена Грудлева, представител за Пловдив на Българската асоциация на пострадалите..

обновено на 18.04.25 в 17:22

Доц. Адриана Любенова в "Добро утро, ден!"

За вярата, за нравствените ценности, за образованието, включително и по религия, говорим госта ни в „Добро утро, ден!“ в Страстната седмица. Адриана Любенова е доцент по теология и преподавател в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Тя е иконописец, член на Управителния съвет на Асоциацията на българските училища в чужбина.  Има дълъг..

обновено на 18.04.25 в 09:54

Важно е днес всеки един от християните да се помоли в храма

Измеренията на духовните пътища, за християните търсим в утрото на Велики петък.  Срещаме ви с доц.  Стоян Чиликов , свещеник и преподавател в катедра "Теология" на Пловдивския университет. С него говорим за символите на деня, за Благодатния огън и силата на вярата във Възкресението и приемането на страданията на Исус Христос. Доц. Чиликов каза,..

обновено на 18.04.25 в 09:51

Арменците в Пловдив се подготвят за Възкресение Христово

От арменския апостолически храм "Сурп Кеворк" в Стария град включваме  отец Даниел , който след 20 години в САЩ избра да се върне пак в Пловдив. Той сподели важното за тяхната общност във вековния град по време на празниците, който всички очакваме заедно през тази година-арменци, католици и православни. Празникът ни потапя в библейските разкази за..

публикувано на 18.04.25 в 06:55