В три от петте общини на Смолянска област след балотажа новите кметове са от ПП ГЕРБ. Това са градоначалниците- Милен Белчев на община Баните, Красимир Даскалов на община Девин и Елин Радев на община Доспат.
Красимир Даскалов беше избран за кмет на Девин след втори тур между първи и четвърти кандидат кмет. Това стана, след като двама кандидати за кметове един след друг се отказаха от участие на балотажа. На втори тур Красимир Даскалов беше предизвестен победител, тъй като миналата неделя той събра доверието на 3021 гласоподаватели, а опонентът му Юлиян Семчев 417. Семчев се съгласи да участва в балотажа, за да спаси провеждането на втория тур на вота. Вчерашният резултат между двамата е 4591 на 908 гласа.
На община Неделино новият управник е Боян Кехайов, издигнат от Инициативен комитет. Той спечели срещу досегашния градоначалник Стоян Беширов.
Кандидатът на Реформаторския блок Славка Чакърова печели балотажа за кмет на Чепеларе, съобщиха от ОИК. На втория тур на изборите в Чепеларе се конкурираха кандидатите на ГЕРБ и Реформаторския блок. За Славка Чакърова са гласували 57.97 процента от избирателите, а досегашният кмет на града Тодор Бозуков /ГЕРБ/ остава на втора позиция с 42.03 на сто.
Всяка година в последната сряда на месец февруари се отбелязва Денят за борба с тормоза в училище. Децата отиват на училище, облечени в розови фланелки, за да се обявят срещу тормоза между съученици и насилието в класните стаи. Инициативата, позната като „Ден на розовата фланелка“, започва през 2007 година в Канада, а в България се отбелязва от..
Собственичката на първия български бранд с нулев отпадък „Зелена революция“ („Green Revolucia“) и посланичка на Европейския климатичен пакт Вера Маркова гостува в Пловдивския университет. Тя ще представи публична лекция на тема „Бизнес с нулев отпадък? Устойчиви решения за здравето и природата“. Маркова ще запознае гостите с каузите, за които тя..
Днес преди обяд на места в равнините и поречията ще бъде мъгливо. Над Западна България ще е предимно облачно. Над Източна България ще преобладава слънчево време с временни увеличения на средната и висока облачност. Ще духа слаб вятър предимно от юг-югоизток. Максималните температури в повечето места ще бъдат между 8° и 13°, за Пловдив - около 12°..
Пиян шофьор, опитал да подкупи служители при проверка, задържа полицията в Пловдив. Униформените спрели за проверка на бул. „Васил Априлов“ лек автомобил „Пежо“ с 52-годишен водач. Шофьорът бил във видимо неадекватно нетрезво състояние. С намерение да склони служителите да не го изпробват с дрегер, той пуснал в патрулката няколко банкноти...
180 полицейски екипа от 13-те районни управления на пловдивската дирекция участваха в четиридневна специализирана операция за контрол по пътищата в града и региона. За времето от 20 до 23 февруари са проверени над 4 700 леки и тежкотоварни автомобили. Установените за този период нарушения, санкционирани с фишове и актове са над 1400..