Полицаите имат право да бъдат недоволни, затова защото за реформи в МВР само се говори, а не те така и не се правят от много години досега, заяви в интервю за Радио Пловдив Николай Радулов, експерт по сигурността и бивш главен секретар на МВР.
Виждаме хората на улиците заради стъкмистиката. Затова обаче са хората, които ръководят МВР. Ако не си си свършил работата трябва да бъдеш наказан, уволнен ... Но ръководствата по места, водени от кариерни щения и мечти се опитват да внушат на служителите, че колкото по-малко случаи отчиташ, толкова по-добре ще е за всички в системата. А това е като гангрена, тя разрушава и убива доверието, категоричен е Радулов.
Сега се опитват да настройват хората срещу полицаите, но трябва да се разбере, че на тях не им се дава възможност да работят.
Мога да описвам до безкрайност невероятните условия на работа, на които служителите са жертва. А техните началници им дават работа проформа.
Средствата, които им се дават при пенсиониране са необходими за адаптацията им в обществото. Твърде често тези пари се бавят дълго, но коренът на това, което се случва, е в лошото управление на МВР. Това, за съжаление, се отнася за целия сектор „Сигурност“ – армия, разузнаване и т.н.
Реформата трябва да се случи, защото така наречените „чантаджии“ са близо една четвърт, даже една трета, от работещите в МВР, заяви Никола Радулов.
Проблемите с финансирането ще бъдат решени, ако половината от тези чиновници бъдат съкратени. Така ще дойдат близо 200 милиона лева в системата, които ще помогнат на системата да работи нормално, уверен е експертът.
Безспорно в полицията има и хора, коти бият и ритат протестиращи, държат се лошо и неподобаващо, но такива случаи има и в други гилдии. Трябва да се даде възможност на хората, които искат да работят, и то да работят добре.
Затова структурната реформа е крайно наложителна. Тя може да бъде извършена за година – две, по-спокойно и без тежки драми и противопоставяне. За това е необходима обаче политическа воля, но всички партии твърдят, че я имат, заключи експертът по сигурността Никола Радулов.
Училищата в Пловдив и областта имат готовност да преминат към онлайн обучение от 29 януари до 4-ти февруари включително. Пред Радио Пловдив началникът на РУО Иванка Киркова подчерта, че в тези учебни дни ще се оформят оценките за първия учебен срок. Тя припомни, че област Пловдив е сред пионерите, стартирали онлайн-обучение през 2020 година по..
Две предложения за предстоящата на 30 януари сесия на ОбС на пловдивския кмет Костадин Димитров бяха бойкотирани на заседанието днес на правна комисия към местния парламент. Едното е за одобряване на текстове на допълнителни споразумения с превозвачите, обслужващи линиите от масовия градски транспорт, което предвиждаше индексация на..
Обичайната зимна картина записва високи нива на ФПЧ във въздуха. В Пловдив освен силния трафик, и печките на твърдо гориво се оказват често споменавани в докладите на РИОСВ. Как мръсния въздух се отразяват на децата и по-чувствителните възрастни хора, какви са важните мерки? Според кардиолога д-р Костадин Костадинов , преподавател в Медицински..
Тази година Българското национално радио става на 90 години, а Радио Пловдив - на 70. "Трябва да обръщаме внимание и на успехите, и на предизвикателствата. Тези 90 години означават, че много хора преди нас са постигнали много неща - да работим в медия, която се ползва с много високо обществено доверие, която хората не само слушат, а истински се..
На 25.01.2025 година от 13:30 часа Планетариумът с Астрономическа обсерватория в Смолян ще представи най-новата им програма за съзвездията през зимата. Ще има още една лекция в събота от 17:00 часа, приет е графикът и посещенията ще са два пъти на ден. „ Небесна разходка “ е създадена, чрез дигиталния софтуер Digistar7. Тази програма е реализирана..