Полицаите имат право да бъдат недоволни, затова защото за реформи в МВР само се говори, а не те така и не се правят от много години досега, заяви в интервю за Радио Пловдив Николай Радулов, експерт по сигурността и бивш главен секретар на МВР.
Виждаме хората на улиците заради стъкмистиката. Затова обаче са хората, които ръководят МВР. Ако не си си свършил работата трябва да бъдеш наказан, уволнен ... Но ръководствата по места, водени от кариерни щения и мечти се опитват да внушат на служителите, че колкото по-малко случаи отчиташ, толкова по-добре ще е за всички в системата. А това е като гангрена, тя разрушава и убива доверието, категоричен е Радулов.
Сега се опитват да настройват хората срещу полицаите, но трябва да се разбере, че на тях не им се дава възможност да работят.
Мога да описвам до безкрайност невероятните условия на работа, на които служителите са жертва. А техните началници им дават работа проформа.
Средствата, които им се дават при пенсиониране са необходими за адаптацията им в обществото. Твърде често тези пари се бавят дълго, но коренът на това, което се случва, е в лошото управление на МВР. Това, за съжаление, се отнася за целия сектор „Сигурност“ – армия, разузнаване и т.н.
Реформата трябва да се случи, защото така наречените „чантаджии“ са близо една четвърт, даже една трета, от работещите в МВР, заяви Никола Радулов.
Проблемите с финансирането ще бъдат решени, ако половината от тези чиновници бъдат съкратени. Така ще дойдат близо 200 милиона лева в системата, които ще помогнат на системата да работи нормално, уверен е експертът.
Безспорно в полицията има и хора, коти бият и ритат протестиращи, държат се лошо и неподобаващо, но такива случаи има и в други гилдии. Трябва да се даде възможност на хората, които искат да работят, и то да работят добре.
Затова структурната реформа е крайно наложителна. Тя може да бъде извършена за година – две, по-спокойно и без тежки драми и противопоставяне. За това е необходима обаче политическа воля, но всички партии твърдят, че я имат, заключи експертът по сигурността Никола Радулов.
България има осезаем напредък в кръговата икономика и оползотворяването на ресурсите, въпреки че за много от гражданите това е почти невидимо. Зелената трансформация е плод на усилията на държавата, на бизнеса и на хората. Имаме доста съществен напредък . Това е оценката на Владимир Димитров , експерт "Индустрия и околна среда" в Българската..
Експертът по политически комуникации Арман Бабикян коментира за Радио Пловдив поредния неуспех да бъде избран председател на Народното събрание и ескалиращата политическата криза. Той подчерта, че липсата на реален диалог между политическите сили с различни цели прави трудно постигането на решения, които обществото да приеме. „Обществото или..
В първата ни рубрика за успешните образователни практики, реализирани по проекта „Успех за теб“ ще ви разкажем за ОУ „Васил Левски“ в село Караджово, община Садово. Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се финансира със средства в размер на 105 млн. лв. от Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от..
Не виждам как при тази конфронтация, която отдавна не е по идеологически и политически причини, а е по междуличностни и интрументални причини, ще може този парламент да излъчи управляващо мнозинство, което да работи повече от три месеца. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив политологът и университетски преподавател..
"Българската държавност започва да прилича на тази медицинска диагноза, в която един по един започват да отказват различни органови системи". Такова сравнение направи социологът от "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова след поредния неуспешен опит в парламента да бъде избран председател. Тя припомни, че в предишни разговори са дискутирани..