Отборът на Локомотив (Пловдив) от набор 2003 година с треньор Петко Секулов спечели ежегодния турнир „Героите на САЩ-94”, организиран от Фондация „Футбол-94” с председател д-р ик. Петър Нейчев. На финала „черно-белите” победиха Спартак (Пловдив)-1 с 3:1, а трофея им връчи един от героите на Американското лято – Георги Георгиев.
На трето място остана вторият тим на Спартак (Пловдив), който победи в малкия финал Ботев (Пловдив). В турнира участваха още Реал (Пловдив), Марица (Пловдив), Асеновец и Евроколеж.
Награди връчиха още легендата на Ботев и на националния ни отбор Петър Зехтински, Михаил Георгиев – бивш футболист на Локомотив и Спартак, бившият международен рефер Недялко Тахтаджиев, Венелин Георгиев от „Атлас Финанс” и Огнян Златков, секретар на ЗС на БФС в Пловдив.
Старши треньорът на Ботев (Пловдив) – Николай Киров, сподели мнението си за предстоящото дерби с ЦСКА. "Очакванията са ни за труден двубой, след който се надяваме да зарадваме нашата публика. Противникът разполага със сериозни състезатели и един много добър треньор. Имахме възможност да се запознаем с това, което представляваше отборът на ЦСКА в..
Ботев (Пловдив) ще излезе с осем българи в титулярния състав срещу ЦСКА в откриващия си двубой от новия сезон в Първа лига, съобщиха от клуба. Дербито на първия кръг е на 19 юли (събота) от 22:00 часа на стадион "Христо Ботев" и ще бъде предавано пряко по Радио Пловдив. От пловдивския клуб призоваха своите привърженици да подкрепят "жълто-черните"..
Президентът Румен Радев прие волейболните националки до 19 години, които спечелиха златните медали от Световното първенство в Осиек. Това е единственият в историята национален отбор по волейбол при дамите, който става световен шампион. Състезателките на треньора Атанас Петров получиха Почетния плакет на президента на церемония на „Дондуков“ 2, а..
Марица (Пловдив) загуби третата си контрола от Славия II с 1:3. Двубоят се игра на терена в село Войсил. Треньорският щаб направи значителни промени в състава на “жълто-сините”, в който бяха включени доста юноши от набори 2007, 2008 и 2009, а за сметка на това бе дадена почивка на някои от опитните състезатели. В игра влязоха всички състезатели от..
Бившият вратар на Ботев Пловдив Матвей Игонен ще продължи кариерата си в шведския Дегерфорш, съобщава „Sportbladet“. Договорът на Игонен с Ботев изтече в края на май и той е свободен агент. Шведският отбор допусна 11 гола в последните три мача и се е спрял на Игонен, който ще трябва да решава вратарската криза. 28-годишният вратар има 17 мача за..