Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Съюз за Пловдив" поиска намаляване на данък "кола"

| обновено на 11.11.15 в 16:41

Като очакван сценарий определи Дани Каназирева решението да не бъде подкрепена за председател на пловдивския Общински съвет. Това е сценарий от същите хора, които през 2008 година обърнаха вота в Общинския съвет и свалиха Йордан Кюмюрджиев от председателското място, добави Каназирева. 

По думите и, в деня, в който ГЕРБ обяви номинацията и за председател на Общинския съвет, е настъпил смут и паника в определени икономически кръгове в Пловдив, които тя обаче отказа да назове. 

Целта беше „Съюз за Пловдив“ да бъде в опозиция и управлението на Пловдив да бъде вкарано в режим на договорки и пазарлъци. Ние ще подкрепим дясно управление на града, без скрити коалиции, каза още Каназирева.

„Днес от „Съюз за Пловдив“ са внесли в деловодството на Общинския съвет предложение за намаляване на данъка върху автомобилите. Според Дани Каназирева предложението е аналогично с това, което са внасяли през 2013 и 2014 година и цели изравняване на налога в Пловдив с този в София.

Ще ви посъветвам да проверите колко са разходите на някои, които не направиха кампания, а пък са в Общинския съвет. Така Дани Каназирева отговори на въпрос на Радио Пловдив колко струва предизборната кампания на „Съюз за Пловдив“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Намалиха гаранцията на насилника на Дебора, излиза от затвора още днес

Пловдивският окръжен съд потвърди определение на Районен съд – Пловдив, с което мярката за неотклонение на подсъдимия по делото "Дебора" Георги Георгиев е изменена от "задържане под стража" в "парична гаранция".  Висшестоящата инстанция дори намалява размера на гаранцията от 25 000 лева на 10 000 лева. Съдебният състав приема, че към настоящия..

обновено на 07.08.25 в 15:42

Арестуваха подпалвача от гробищата в Асеновград

Задържан е мъжът, който запали огън в района на гробищния парк в Асеновград – съобщиха от полицията.  Умишленият инцидент е от сряда следобед, когато в полицейското управление в Асеновград е получен сигнал за забелязан човек, който пали огън на незаконно сметище около гробищата. Незабавно на място са изпратени екип на полиция и пожарна, като..

публикувано на 07.08.25 в 15:40

Безброй ВиК аварии тормозят Пловдив и областта и днес

Множество ВиК аварии продължават да измъчват с безводие пловдивчани и жителите на околните селища.   Справка в сайта на дружеството показва, че заради спукани водопроводи на сухо са живеещите в района около гара Филипово и по  пловдивските улици „Брестовица“ и „Просвета“ в кв. Прослав, където аварията е засегнала целия квартал.    По ул. „Свети..

публикувано на 07.08.25 в 14:13

Фалшива обява предлага "почти безплатен" градски транспорт в Пловдив

Нова фалшива обява за безплатен градски транспорт в Пловдив се  появи в социалните мрежи. Предложението рекламира шесмесечен гратис срещу символична такса, във връзка с годишнина на дружество „Градски транспорт“, каквото Пловдив отдавна няма. Обявата завършва с покана да се последва линка за плащане. Това е поредна спонсорирана публикация,..

публикувано на 07.08.25 в 13:29

РИОСВ-Пловдив провери вносна играчка за опасни вещества

Регионалната инспекция по околната среда и водите в Пловдив е разпоредила лабораторно изследване на детска кукла, купена от популярна онлайн платформа. Възложено е да се провери дали детската играчка съдържа опасните химически вещества фталати, които могат да окажат вредно въздействие върху здравето. Играчката е внос от Индонезия, а анализът е..

публикувано на 07.08.25 в 11:17