Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдът проверява има ли пловдивчани, гласували два пъти на балотажа

| обновено на 17.11.15 в 17:21

Административният съд в Пловдив поиска от дирекция ГРАО да предостави списък с имената на избирателите, дописани под черта в протоколите на втория тур на местните избори. По този начин ще се провери има ли хора, упражнили два пъти правото си на глас – по местоживеене и със заявление от полицията.

Делото е по жалба на „Коалиция за Славчо Атанасов“ с искане за касиране на изборите за кмет на Пловдив. На балотажа Славчо Атанасов загуби от Иван Тотев с разлика от 1416 гласа.

Над 1100 са гласувалите под черта в списъците избиратели. Отделно има над 2200 недействителни бюлетини – изтъкват жалбоподателите.

„В секция номер 8 в район „Тракия“ протоколът е подписан само от 4-ма от общо 7-членната секционна избирателна комисия и това го превръща в документ с невярно съдържание. Това ни дава достатъчно основание да искаме касиране на целия вот с оглед на малката разлика в гласовете на двамата кандидати за кмет на общината“ – изтъкна адвокат Емил Василев, представител на жалбоподателите, който добави като доказателствен материал още множество сигнали на нарушаване на изборния процес.

Представители на Общинската избирателна комисия заявиха, че този протокол е изготвен в изборната нощ заради неугледния вид на оригинала, в който имало много поправки. „Направили сме това с изричното указание на ЦИК“ – подчертаха от ОИК.

Съдът бе категоричен, че в съдебна зала бюлетини няма да се броят.

Делото ще  продължи в четвъртък, 19 ноември от 15,30 часа.

За същия ден, но в по-ранен час, е насрочено и делото за касиране на изборите за районен кмет в „Тракия“. Докладчик и по двете дела е съдия Стоил Ботев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Две момчета са в Спешното в Пазарджик след употреба на алкохол и стимуланти

Две момчета на 14 и 16 години са приети в Спешното отделение на МБАЛ – Пазарджик само за ден след употреба на алкохол и енергийна напитка. От болницата уточняват, че 14-годишно момче от Пазарджик припаднало в училищен двор и било докарано в болницата с линейка на Спешна помощ, след като му е оказана първа помощ на място. Детето обяснило, че му..

публикувано на 06.02.25 в 16:49

Започна строителството на пътя до Мулдавския манастир

Официално бе даден старт на строителството на пътя към Мулдавски манастир „Св. Петка“ над Асеновград.  Участъкът е с дължина близо да километра, като се предвижда изграждане на втора лента на пътя, което ще позволи безпроблемно преминаване не само на леки коли, но и на атобуси и тежкотоварни автомобили. Пътят се строи с държавно финансиране на..

публикувано на 06.02.25 в 14:36

9,5 кг наркотици и 361 вейпа конфискува полицията в Пловдив

От началото на годината досега пловдивските криминалисти са иззели 9,5 килограма високорискови наркотични вещества. Сред тях са 5 килограма синтетични канабиноиди, 3 килограма марихуана, 900 грама амфетамин, както и кокаин и екстази, съобщиха от полицията.  Конфискувани са и 361 вейпове със съдържание на хексахидроканабинол.  При акциите са..

публикувано на 06.02.25 в 13:23

Делото за убийството на Митко от Цалапица продължава след месец

Делото срещу Рангел Бизюрев беше отложено за 14 март. Разпитана беше свидетелка, която в нощта на убийството се е видяла с Валентин Динков.  Сияна Тинева разказа, че тогава тя се е видяла с Валентин, но той е бил спокоен и не е показал някакво притеснение.  След разпита на момичето Бизюрев поиска думата и каза, че не се чувства добре..

публикувано на 06.02.25 в 12:05

Започва строителството на пътя до Мулдавския манастир

Започва строителството на пътя към Мулдавския манастир „Света Петка“ край Асеновград.  Дължината на пътната отсечка е около 3 километра – от главния път Асеновград – Кърджали до светата обител.  Изграждането на пътя до манастира се чака от много години. От него са асфалтирани около 500 метра, но заради кариерата за инертни материали в близост..

обновено на 06.02.25 в 10:16