И днес темата за атентатите в Париж и за ответната реакция на цивилизования свят ще присъства активно в следобедната програма на Радио Пловдив.
За войната в сърцето на Европа, за реакцията на НАТО и за границите на свободата ще говорим с бившия външен министър на България Соломон Паси.
Ще реши ли евентуална сухопътна операция в Сирия бушуващата война и ще ликвидира Ислямска държава – ще коментираме с един от най-подготвените по темата български военни - бр. ген. Димитър Шивиков, командир на 2 от българските контингенти в Ирак и Афганистан.
Как реагираха политическите сили, след като съдът касира избора на кмет в смолянската община Баните, представя в репортаж по темата кореспондентката ни в Смолян Радостина Чернокова.
Ще проследим и развитието на делата в Административния съд за касиране на изборите в Пловдив и район „Тракия”.
В сезона на простудите, за новата терапевтична стратегия срещу грипа ще говорят в репортажа на Елена Крушкова световно известният учен проф. Беатрис Рито от Франция и вирусологът проф. Ангел Гълъбов.
За откриването на Младежкия център на Гребната база е репортажът на Искра Койчева.
Започваме след новините в 15 часа!
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни в 42 от 65 огнища, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за..
Помним протестите на строителния бранш отпреди няколко месеца срещу намерението на община Пловдив да вдигне с повече от 100% таксите за издаване на строително разрешение. Те спряха след като предприемачът Илиян филипов поиска и получи посредничеството на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Компромисът, който да удовлетвори двете страни бе таксите да се..
Пловдив очаква поне 13 процента ръст на нощувките по време на фестивала „Hills of Rock“, който стартира днес на Гребната база – заяви в интервю за Радио Пловдив заместник-кметът по култура и туризъм Пламен Панов. "Очакваме около 30-35 000 души да посетят фестивала", подчерта Панов. Капацитетът на Пловдив относно нощувките е увеличен..
Ако има повишаване на приходите от увеличената такса за разрешенията за строеж, поемам ангажимента да ги делегираме на районите. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров в интервю за Радио Пловдив, след като ОбС прие повишението на таксите за разрешителни за строеж, но отхвърли предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в..
Около 200 хиляди българи нито работят, нито учат. В същото време над 50 хиляди работници от трети страни са наети от началото на годината. В България се създава и електронен регистър на икономически неактивните лица. Той ще обхваща хора на възраст между 16 и 65 години, които не работят, не учат и не са регистрирани в бюрата по труда. Това събщи..