Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдът не касира изборите в район "Тракия”

Кметът на „Тракия” Костадин Димитров остава на поста си след приключването на  делото с искане на касиране на вота в пловдивския район. 

Административният съд в Пловдив потвърждава решението на Общинската избирателна комисия за избран кмет след балотажа. Решението е от 4 декември и подлежи на обжалване пред Върховния административен съд в седемдневен срок. 

Делото с искане за касиране на вота бе образувано по жалба на "Коалиция за Славчо Атанасов". По време на съдебните заседания бе изгледано видео от телевизионен репортаж за отворени чували от изборната нощ. 

Костадин Димитров от ГЕРБ спечели с 93 гласа повече от кандидата на Патриотичния фронт Костадин Гаров. 

Очаква се на първа инстанция да приключи и последното от поредицата дела с искания за касиране на изборите в Пловдив, което касае изборите в район "Западен". 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Пловдивчанин е предизвикал опасната ситуация със самолета на Ryanair

От Пловдив е подаден сигналът за тревога, заради който самолета на  авиокомпания Ryanair с полет  от София до лондонското летище „Станстед“ е бил ескортиран от немски изтребители над въздушното пространство на Германия. Това става ясно, след като Районна прокуратура – Пловдив е завела досъдебно производство за подаване на фалшив сигнал за..

обновено на 13.08.25 в 19:58

Спряха решението за транспортния достъп до строежите в новите квартали на Пловдив

Областният управител Христина Янчева върна като незаконосъобразно решението на Общинския съвет в Пловдив, с което се улеснява промяната на статута на общинвските земеделски пътища - от черни насипи до постоянни с твърда настилка. Решението позволяваше на инвеститорите строителство достъп до строителните им обекти без нужда от допълнителни..

публикувано на 13.08.25 в 14:47

От ноември летим до Братислава от Пловдив

Полети от летище Пловдив до Братислава стартират през ноември, съобщи кметът Костадин Димитров. Те ще се обслужват от авиокомпания Wizz Air и ще се осъществяват два пъти седмично.  Очакванията са новата авиолиния да допринесе за привличането на нови туристи в Пловдив, смята заместник-кметът Пламен Панов. Припомняме, че тази година се открива и още..

публикувано на 13.08.25 в 12:56

Пловдив с позиция напред по размер на средна заплата в страната

Пловдив вече е на пето място по размер на средната месечна работна заплата сред 28-те области в страната. Това сочат данните от Териториалното бюро на Национания статистически институт за второто тримесечие на годината. С 2197 лева средно възнаграждение градът се нарежда след столицата (3 489 лв.), София-област, Варна и Враца, а на последно място в..

публикувано на 13.08.25 в 12:49

Ново съоръжение осигурява питейната вода в село Червен

Приключи проектът за осигуряване на питейна вода в асеновградското село Червен.  Новото съоръжение вече е разположено в землището на село Долнолслав.  Преди дни беше монтирана помпата за добив на водата и изпращането ѝ към водохранилището на Червен. Оттам, гравитачно, ще се спуска по водопровода към жилищните сгради.  Следващата стъпка е..

публикувано на 13.08.25 в 10:33