Празниците са символ на преминаването от старото към новото. Натъжава ме обаче фактът, че ние изгубихме малко от духовното им начало. Празниците имат много символи, много жалони, на които се крепи нашият живот. Празниците са тези жалони, които ни дават сигурност.Те са предизвестените събития в живота ни, които ни дават упование, че нещо хубаво ще се случи в живота ни. Това заяви психологът Иван Игов.
Фактът, че един Стар Завет, който по-скоро плаши със страх и насилие, се заменя с нещо ново, където Бог се превръща в любов, е желанието ни и бъдещето да е свързано с тази Любов. Човешките нагласи са голям набор от съзнателни, подсъзнателни архитипове, които пренасяме от родителите си, от обкръжението си. Именнно така обръщайки се към празниците, към семейните събития, срещите с приятелите, те ни дават отправната точка да се ориентираме за това накъде сме тръгнали. Онова, което е базата на сигурността на човешкия живот, че вървим заедно, че има хора, които ни подкрепят. Тези нагласи са позитивните. Негативните са свързани с онова, от което хората винаги най-много са се страхували – липсата на сигурност, от неизвестното в бъдеще. Няма как да избягаме от тези неща, но трябва да осъзнаем, че светът никога не е толкова прост. Светът никога и не е достатъчно сив. Напротив – с времето става все по-сложен и по-сложен. Имам сътрудничка – връстник на промените. От известно време тя престана да се интересува от това, което се случва с нас, престана да следи новините от страх, че всичко върви зле и може да стане и по-страшно. Помислих си за това, което аз съм преживял в детството, когато атомната война висеше на косъм, събитията в Чехословакия.... Едва ли е имало година в човешката история, когато да не е имало сътресения и страхове.
Събитията в историята са циклични. Ако се върнем във времето назад, ще осъзнаем сигурността, че живеем в едно от най-добрите времена за човечеството. Особено в България, където от години не е имало война и дано това да не ни се случи... Мой колега дори изчисли, че, ако в света има 6 мииарда души, по качество на живеене ние сме в първия милиард. Да, но в същото време, по мащабите си на оплакване сме на едно от челните места в света. Това, което трябва да направим, е да за почнем да гледаме по-оптимистично на възможностите си. Повече чуйте от звуковия файл.
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..
Богомил Николов от организацията „Активни потребители“ коментира в програма "Ден след ден" обявения в Хърватия клиентски бойкот, заради високи цени, разпространяващ се и в съседните страни и затихналия, поне засега, сблъсък между мобилните оператори и Комисията за защита на потребителите у нас . Според него потребителските бойкоти имат дълга история..
Бюджетът на държавата представя политики и споровете по него е нормално да са остри, по- ползотворния разговор би бил за конкрекретните приоритети, по които ще се работи. Но може би заради това, че така по- лесно дебатът стига до гражданите, фокусъте е колко е дупката в хазната, коментаръте на професорът по макроикономика от ПУ Станимир Кабаиванов...
Oбщина Пловдив трябва да плати от бюджета допълнително 6,8 млн лева , ако иска да има работеща електронна система в градския транспорт. Това разкри Илия Гатев от групата на БСП за България на общинската сесия, като цитира доклад на зам.- кмета Ерол Садъков за системата за управление на градския транспорт и договора с "Тикси", която трябва..
Синдикат "Образование" предлага на МОН да дадат още няколко дни към междусрочната ваканция, за да се пребори грипната епидемия. "На практика вече сме в национална грипна епидемия, след като половината области обявиха такава. На места, както и в Пловдив, децата учат онлайн. Ако учителят е болен или 30% от учениците са болни, за какво качество на..