Пловдивският окръжен съд не даде ход на делото за убийството на бизнесмена Георги Рогачев, като го насрочи за 22 февруари. Причината за отлагането е ситуирането на нов адвокат на единия от обвиняемите Иван Стоянов. Защитничката му Нели Маркова поиска от съда време да се запознае подробно с делото.
Фаталният инцидент станал, след като Николай не си платил горивото на бензиностанцията. Рогачев го набил и ромът позвънил на свои приятели в селото за помощ. Само след няколко минути ромска тълпа обградила бизнесмена. За да ги сплаши, Рогачев извадил автомат Калашников и стрелял във въздуха. Мъжете обаче нарамили лопати и мотики и го пребили. Рогачев изпадна в кома и след няколко седмици издъхна в болница.
Според обвинението фатален бил ударът с лопата по главата на бизнесмена, ударен от Иван Стоянов. Той признава вината си, но брат му твърди, че е невинен.
Според адвоката на Николай – Димитър Будаков конфликтът не е на етническа основа, а касае личностни недоразумения. Юристът твърди, че Рогачев не е стрелял само във въздуха, тъй като на мястото на инцидента има засечени два проектила на нивото на човешкия ръст.
В обвинителния акт пише, че убийството е извършено по особено мъчителен за жертвата начин и по хулигански подбуди. Не делото са призовани 26 свидетели и 15 вещи лица.
Ако обвиненията срещу двамата се докажат, ги грози присъда от 10 до 20 години затвор.
Община Карлово ще предостави средства за ремонт в Акушеро-гинекологично отделение на МБАЛ „Д-р Киро Попов“. Община Карлово ще предостави субсидия в размер на 60 000 лева за ремонтни дейности в АГ отделението на МБАЛ „Д-р Киро Попов“, това реши Общински съвет Карлово. Средствата ще бъдат изразходвани за належащ целеви ремонт на..
Започна дългоочакваната реконструкция на "Рогошко шосе“, който е на стойност 11 милиона лева. Заради ремонтните дейности от днес е затворен участъка от разклона на рогошките гробища до границата с Община „Марица“. Там ще се работи през следващите два месеца, а целият участък от 4,5 километра, който стига до гробищния парк трябва да приключи..
Електрозахранването в община Раковски вече е трайно възстановено, след като екипи на Електроенергийния системен оператор работиха за отстраняване на аварията в продължение на повече от две денонощия. Вчера на място в авариралата 110 - киловолтова подстанция „Раковски” беше доставен нов трансформатор, който през изминалата нощ беше монтиран, изпробван и..
Апелативният съд в Пловдив потвърди постоянния арест на обвиняемите от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари. Според магистратите, ако са на свобода, има опасност да извършат други престъпления. Петима от тях обжалвама мерките си за неотклонение, а един не го направи. След днешното решение на апелативните магистрати всичките шестима обвиняеми остават в..
Тежка, но под контрол остава ситуацията с шарката по овцете и козите в района на Пловдив. Заболяването е ограничено основно в рамките на областта. Това стана ясно след днешното заседание на щаба, свикан от областния управител Христина Янчева. Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасност на храните д-р Светлозар Патарински..