Заместник–кметът на Пловдив Амелия Гешева и изпълнителният директор на фондация „Пловдив 2019“ Валери Кьорленски заминават за полския град Вроцлав, който е Европейска столица на културата 2016.
В групата са включени директорът на платформата „Едно“ Асен Асенов и председателят на Дружеството на пловдивските художници Снежана Фурнаджиева. Двамата са поканени от община Пловдив като представители на модерното и класическото изкуство в града. "Не е прецедент община Пловдив да командирова за своя сметка външни за администрацията представители", уточниха от пресцентъра.
За Вроцлав пътуват още началникът на отдел Протокол и връзки с обществеността в общината Веселина Стоянова и Цветелина Керанска от фондация „Пловдив 2019“.
Тази година втората Европейска столица на културата е испанският курортен град Сан Себастиян.
Държавата е в готовност да подпомогне хората , чийто домове са засегнати от пожарите. Това заяви пред журналисти в Пловдив министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. Средствата ще бъдат осигурени от министерството. Пострадалите семейства могат да получат еднократна помощ в размер на три пъти линията на бедност, което е около 2..
Около 350 шофьори са били санкционирани в Пловдив след проверки на общинската система за видеонаблюдение. Полицаите са прегледали над 430 видеоклипа от началото на месец юни, откогато действа новата мярка за овладяване на пътните нарушения. Най-честите нарушения са преминаване на червен светофар, неспазване на пътни знаци и задължителни посоки,..
От днес в карловската болница спират да приемат жени за раждане, тъй като педиатрите от Детско отделение отказват да консултират новородени с различна степен на недоносеност. Мотивът им е, че са много натоварени. Досега един лекар е поемал всички консултации, след неговото пенсиониране няма желаещ да го замести, дори и след като на..
Турският Червен полумесец обзаведе и оборудва социална кухня в сградата на областната организация на БЧК в Пловдив. Президентът на Турския Червен полумесец Фатма Мерич Йълмаз бе на посещение при пловдивските си колеги, като се запозна с дейността на социалната трапезария, която има капацитета да изхранва над 100 социално слаби граждани по време..
Нова организация на движение, въведена с пътни знаци, ще повиши безопасността на движение по АМ „Тракия“ в област Пазарджик в участъка между 70-и и 90-и км, съобщи агенция "Пътна инфрасструктура". По разпореждане на министър-председателят Росен Желязков са предприети действия, с които да се гарантира сигурността на всички пътуващи по едно..