Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В препращането на СМС-а се крие заплаха

Грубо погазване не независимостта на съдебната власт недопустима намеса на най-висш представител на изпълнителната власт. Така главният редактор на „Правен свят“ Ралица Петрова нарече пред Радио Пловдив внезапното появяване на премиера на заседанието на ВСС миналия четвъртък.

Авторът на СМС-а до Борисов отдавна трябваше да си подаде оставка, премиерът също“, посочи Петрова. Според нея единственият начин да се открие авторът на съобщението до премиера е да се извадят разпечатките. Никой няма да чете съдържанието и любовните послания на Ясен Тодоров. 

Очевидно няма желание. Друго нещо – телефоните са служебни и всеки месец се получават разпечатки във ВСС, защото сметката се плаща от бюджета на съвета. Просто няма желание да се провери. Прикриват се.
Снимка

Ралица Петрова е на мнение, че членовете на настоящия ВСС сами поставят на карта собствената си репутация с множеството скандали от началото на съществуването на този състав.

В препращането на СМС-а от премиера Борисов до председателя на ВКС Лозан Панов се крие вид заплаха. Има нежелание да се изяснят нещата, за които си говорят съдийките Янева и Ченалова. Случилото се в четвъртък е доказателство на разговорите между двете съдийки. Ако искат да установят истината, трябва да се поднови проверката срещу двете.

Изходът от тази ситуация според Ралица Петрова е целият ВСС да си подаде оставката, тъй като настоящият е толкова компрометиран, че не може да продължава да работи.

Цялото интервю с Ралица Петрова чуйте в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Слави Василев

Казусът с референдума показва, че политиката е над закона

Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд относно рефередума за еврото като победа на правото над произвола на политическата класа. Държавният глава призова  народните представители да вземат неговото предложение и мотиви и да ги внесат в пленарна зала, да се произнесат ясно дали ще се съобразят ли с волята на хората, или ще я..

публикувано на 19.11.25 в 16:14

Бюджетът без корекции може да изкара и бизнеса на протест

Правителството одобри бюджета за 2026 година. Вчера той беше приет от комисията по бюджет и финанси, а днес парламентът включи първото му четене в седмичната си програма. Разискванията по проекта на финасовата рамка ще бъдат на 21 ноември - петък. Всичко това се случва без съгласието на бизнеса и синдикатите. От КТ "Подкрепа" обявиха, че..

публикувано на 19.11.25 в 14:39
Арменски хачкар в София

Арменският Хачкар е знак за идентичност и дар за Пловдив

Инициативен комитет от набор 1965 от арменското училище в Пловдив поиска да постави  Монументален декоративен елемент „Хачкар" в Пловдив, посветен на 1160-та годишнина от приемането на Християнствтото в България. Хачкарът ще бъде изграден  по каноните на хилядолетната арменска традиция върху монолитен блок от вулканичен туф в знак на огромната..

публикувано на 19.11.25 в 10:53
Светозар Гледачев

Бюджет 2026 натоварва икономиката

Проектобюджет 2026 натоварва икономиката. Така финансовият анализатор Светозар Гледачев определи параметрите му, които бяха гласувани на първо четене в бюджетната комисия в НС. По думите му случващото е популизъм за сметка на икономиката, който е започнал още от предходните години.   Той подчерта, че още тази година са започнали..

публикувано на 19.11.25 в 10:32

Съветници против продажбата на общински акции в „Свободна зона"

Групата на „Съединени за Пловдив“, която подкрепя управлението на кмета Костадин Димитров, ще гласува против продажбата на общинските акции в „Свободна зона – Пловдив“. Акционерният дял на Община Пловдив в дружеството е малко над 85%. Против продажбата са и съветниците от групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“.  Това..

публикувано на 19.11.25 в 10:30