Делото за убийството на митничаря Георги Дребчев, застрелян преди повече от 16 години, отново влиза в Окръжен съд - Пловдив. Бившият старши инспектор в отдел "Икономически режими" в пловдивската митница бе застрелян с един куршум в гърба на 13 юни 1999 г. Убиецът го е изненадал пред блок 131 в ЖР "Тракия", когато влиятелният по онова време митничар се прибирал в дома си.
За поръчител на убийството държавното обвинение сочи покойният кмет на Съединение Евгени Маринчешки, който пък пък почина след тежка катастрофа преди почти четири години. Другият подбудител е Иван Карабелов, а прекият извършител е Божидар Атанасов, твърди прокуратурата. През октомври съдът върна делото за прецизиране на обвинителния акт.
Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна. За тях и семействата им 24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си. Споделят, че руската военна..
Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата. По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..
Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив. В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..
Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик. Срещата е организирана..
ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..