Членовете на Сдружение „Родопски хайдути“ в Смолян се събраха пред Хаджичоневата къща в квартал „Устово“ и тръгнаха към Алеята на възрожденците в квартала. Те се обявявиха против промените в учебните планове и изкривяването на факти от българската история. Ние повече не искаме да се употребяват нашите национални герои, писатели, будители, свещеници, защо са се борили, защо са загинали, дали има робство или няма, а да оставят историята настрани, каза председателят на сдружението Манол Ружинов.
Нас не ни интересуват оставки, едни хора си отиват, други идват, настояваме просто за една прозрачност във взимането на тези решения, такива произведения, които са от национална значимост да не се махат по никакъв начин от учебниците. Затова се събираме, допълни той.Заради взривни работи на строителна площадка на ул. "Генерал Данаил Николаев" 75 в Пловдив, които ще продължат в следващите 2 месеца, отОт областната дирекция на МВР в Пловдив информират, че са взети необходимите мерки за обезпечаване на сигурността на гражданите и недопускане на инциденти. От полицията уточняват, че дейностите ще се осъществяват от..
По повод 1 юни, Деня на детето, днес се провеждат дни на отворени врати във формирования от Сухопътните войски, съобщават от Министерството на отбраната. В Пловдив военнослужещите от Специалните сили ще представят въоръжение, снаряжение и техника. Ден на отворени врати обявяват и в 4-ти Артилерийски полк – Асеновград, както и в 110-ти алпийски..
Областният координатор и председател на „ДПС - Ново начало“ в Смолян Хари Малинов влезе днес в офиса на ДПС в града. Информация за встъпването в областния офис бе потвърдена както от Хари Малинов, така и от досегашния областен лидер на ДПС в Смолян и бивш кмет на Рудозем Румен Пехливанов. При влизането в офиса е спазена процедурата по приемане и..
Община Пловдив информира, че в социалната мрежа Фейсбук е създадена фалшива страница с името „Обществен транспорт в Пловдив“, която не е свързана по никакъв начин с Община Пловдив или с официалните оператори на градския транспорт.На въпроснатафалшива страница се разпространява невярна информация относно предоставяне на 6-месечни безплатни карти за..
Общинските съветници отказаха да дадат съгласието си за транспортен достъп до частни имоти в Пловдив, мотивирайки се, че така спират презастрояването в града. Сред тях бяха имоти в кварталите Прослав и Остромила. Предложенията бяха внесени от зам.-кмета по строителство, общинска собственост и инвестиции Хакъ Сакъбов. Скандалът се разрази,..