Ситуацията в БСП и действията на левицата на фона на сътресенията в управляващата коалиция – това се обсъжда на двудневен семинар, който БСП провежда в Хисаря. Темата на форума е "Парламентарната група на "БСП - лява България" през 2016 г. - опозиция на управлението на Борисов 2".
Във форума участва ръководството на Националния съвет на БСП, депутатите от Парламентарната група на левицата, евродепутати и коалиционни партньори. Предмет на дискусиите са глобалните и националните задачи на БСП през политическата 2016-та година. Объждат се също успехите в работата на парламентарната група на левицата и критиките към нея.
Приключи преброяването на гласовете от вчерашните избори, обявиха от ОИК в Пазарджик. При 100% обработени протоколи със 17.13% първа политическа сила е ДПС - Ново начало, след нея най-много гласове са събрали от ПП - ДБ - 11.75 на сто. Трети се нарежда ПП Свобода с 10.34%. На четвърто място с 2 385 гласа са БСП - Обединена..
34 сигнала са получени през изборния ден в дирекцията на полицията в Пазарджик. 12 от тях касаят случая в пазарджишкото село Огняново. 16 от сигналите са за съмнение за купуване на гласове в областния град и за няколко села от общината – Сарая, Братаница, Мокрище, Мало Конаре, Драгор и Главиница. По-голямата част от тях подателите на сигналите..
Българският Червен кръст в Пловдив и областта започва да раздава пакети с хранителни продукти, почистващи препарати и хигиенни материали. 36 229 са получателите в региона. Кампанията е в изпълнение на операция „Подкрепа“ от Програма „Храни и основно материално подпомагане" и е съфинансирана от Европейския социален фонд Плюс. В цялата..
И тази седмица от понеделник до четвъртък изцяло ще бъде спирано движението по магистрала „Тракия“ за София между 24 и 33 км заради продължаващи ремонти. По четири пъти следобед - в 12 ч., 14 ч., 16 ч. и 18 ч., за около 30 - 45 минути ще се спира трафикът на всички превозни средства, пътуващи от Пловдив към София. През това време всички ленти..
Тридневна международна конференция, посветена на 80-годишнината от рождението на изтъкнатия литературен критик и историк, писател и преводач проф. Светлозар Игов, организират съвместно ПУ „Паисий Хилендарски“ и ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“. Форумът стартира във Велико Търново на 11 октомври, а днес споделеното домакинство ще..