МВнР обяви, че няма да има официална реакция на Турската държава за наложената забрана за влизане в страната на Ахмед Доган и Делян Пеевски.
Илхан Андай от сайта Родопи 24, който пръв съобщи за критиките на Доган към Лютви Местан на събирането през декември в Боянските сараи, смята, че създаването на партия ДОСТ е в основата на скандала. По думите му Дост означава не само приятел, но и любовница. Какви качества ще притежава Дост - благородните черти на приятеля или ще лавира като любовница – това са въпросите, които са важни за новата партия на Местан, подчерта той и припомни, че това е шестата партия, която се ражда от остатъци на ДПС. По думите му, новините продължават да се раждат от Босфора, в това число и за забраната на Доган и Пеевски.
Дали има забрана за влизане в Турция за Доган и Пеевски дори и Бойко Борисов не го знае, смята журналистът. Хипотезата е, че истинският инженер на ДОСТ знае истината, но не иска да я каже, защото е част от психоатаката, каза журналистът. Той смята, че върви операция, която е втора вълна за влизане в партия Дост. В момента го подкрепя само Бахри Юмер и представители от гаржданската квота. А в момента им трябват хора за учредяване.
Тази операция започна на 2-ри февруари, първо напусна поста си в централата на ДПС бившият депутат Ахмед Юсеин. Друг представител на движението, който е председател на общински съвет, но Андай не назова името му, е бил задържан на граничен пункт без причина. Това е част от психоатаката, коментира той и добави, че има списък на евентуални членове на ДОСТ, в който фигурират и депутати, но колко ще се включат като учредители не е ясно.
Турски дипломати са правили анализ, че много кметове от Кърджалийско ще подкрепят Местан. Очакванията обаче не се сбъдват с изкючение на Юмер. Всички са в очакване, каза Илхан Андай.
Доган и Пеевски са удобни за анонс към изселническата общност. Единият е сатанизиран от години, вторият от сега. Идеята е да дойде силен тласък от изселническите среди към техните близки в България като основният лозунг е, който е турчин е с новата партия, а ДПС е посочена като проруска партия.
Няма конфликт между България и Турция в момента, има конфликт Ердоган – Доган. Ердоган е решен да си го върне на Доган и затова 6-тата партия, която се пръква от ДПС набира подкрепа.
Стартът на новата партия е много силен, депутати около Местан проведоха над 15 срещи с местните власти, множество изселнически организации дадоха пресконференции, в които подчертаха, че Доган не е приятел на Турция и трябва да се подкрепя новата партия. Не разбирам защо толкова се бърза, въпреки че на хоризонта няма парламентарни избори, но може би страхът, че и шестата партия може да се провали е причина за тази скорост на събитията.
Андай очаква на учредителното събрание да присъстват много религиозни хора, адвокатски състав подготвя устава на партията, за да не й се лепне етикета, че е ислямистка и протурска.
Ако Доган излезе и направи силно представяне ще обърне нещата в своя полза, но все още е рано, завърши журналистът.
Ден след като министърът на земеделието и храните Георги Тахов обяви решението на държавата да не се прилага ваксинация на овцете и козите срещу смъртоносната болест шарка по дребния добитък, ръководството на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация (НОКА) остро разкритикува това решение . От асоциацията подчертават, че "всички..
Все още не са ясни параметрите на бюджета за следващата година. Това, което е известно до момента е, че минималната работна заплата ще бъде €620, ще има повишаване с 2% на осигуровките, както и почти двойното увеличение на данъка върху дивидентите. Според главния икономист на ЕКИП Георги Вулджев управляващите не предприемат мерки за..
Проектът за новия мегакомплекс в квартал "Филипово" е в нарушение на Общия устройствен план на Пловдив, защото не предвижда терен за детска градина. Това заяви пред Радио Пловдив арх. Костадин Палазов от „БСП за България“, председател на комисията по устройство на територията и жилищна политика в Общинския съвет. Затова трябва да се преработи. По..
Правната комисия към Общинския съвет в Пловдив прие като законосъобразно искането за промяна на ПУП-а в кв. „Филипово“, където ще бъде изграден нов мегажилищен комплекс. Председателят ѝ Слави Георгиев подчерта, че местният парламент не дава разрешение за строителството на комплекса, тъй като това частният инвеститор може да направи и в момента –..
Синдикатите остават в протестна готовност, въпреки че отложиха обявената за днес демонстрация. Причината – липсата на ясна държавна политика за повишаване на доходите и неяснота около цялостните параметри на бюджета за 2026 година. Пред Радио Пловдив председателят на Националния стачен комитет на КТ „Подкрепа“ Марио Нинов коментира, че тази..
 Предимно облачно
								Предимно облачно Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Ясно
								Ясно Ясно
								Ясно Ясно
								Ясно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Предимно облачно
								Предимно облачно Ясно
								Ясно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Предимно облачно
								Предимно облачно Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност Разкъсана облачност
								Разкъсана облачност