Община Пловдив ще извърши пълна проверка на документите за статута на изгорялата тази нощ старинна еврейска баня, съобщи кметът Иван Тотев.
Той припомни, че през 2005 година сградата на старинната баня е била приватизирана от пловдивската Агенция за приватизация и e 100% частна собственост.
Много пъти общината е правила предписания на собственика за поддържането на сградата, за изсичане на растителността по покрива и поддръжката й като паметник на културата, подчерта кметът Тотев.
Според него инцидентът е много неприятен, а всички последващи действия след изясняването на причините ще бъдат съгласувани с Министерство на културата.
Нова фалшива обява за безплатен градски транспорт в Пловдив се появи в социалните мрежи. Предложението рекламира шесмесечен гратис срещу символична такса, във връзка с годишнина на дружество „Градски транспорт“, каквото Пловдив отдавна няма. Обявата завършва с покана да се последва линка за плащане. Това е поредна спонсорирана публикация,..
С пълно мнозинство пазарджишките общинските съветници върнаха на регионалния историческимузей експозиционна зала, която преди 30 години е била отнета от сградата на културната институция , за да се превърната в пицария. Утре собственикът на заведението, чийто договор е изтекъл преди дни, ще трябва да освободи помещението. Предложението за..
Присъди от по година и половина получиха младото семейство трафиканти от София, заловени да пренасят 300 грама фентанил в Пловдив и опитали да избягат от полицията. Присъдата за мъжа е ефективна, а за жената условна. И двамата са признали вината си, присъдите им са окончателни и вече са влезли в сила 26-годишният Илия Илиев е осъден..
Пловдивският окръжен съд потвърди определение на Районен съд – Пловдив, с което мярката за неотклонение на подсъдимия по делото "Дебора" Георги Георгиев е изменена от "задържане под стража" в "парична гаранция". Висшестоящата инстанция дори намалява размера на гаранцията от 25 000 лева на 10 000 лева. Съдебният състав приема, че към настоящия..
Задържан е мъжът, който запали огън в района на гробищния парк в Асеновград – съобщиха от полицията. Умишленият инцидент е от сряда следобед, когато в полицейското управление в Асеновград е получен сигнал за забелязан човек, който пали огън на незаконно сметище около гробищата. Незабавно на място са изпратени екип на полиция и пожарна, като..