Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чашата преля, хората на Радан Кънев - вън от властта!

Парламентарната група на ГЕРБ поиска Реформаторският блок да излъчи единен лидер, с когото да се преговаря. В специална декларация депутатите призовават премиера Бойко Борисов да освободи от всички ръководни постове в държавата "хората на Радан Кънев". От ГЕРБ поискаха още прокуратурата да провери всички назначенията на ДСБ. 

Поводът за тази декларация с искания е, че чашата започва да прелива, защото от сутрин до вечер Радан Кънев се прави на голям опозиционер, а в същото време се ползва от благата на властта, заяви в интервю за Радио Пловдив депутатът от ГЕРБ Александър Ненков. Т.е. много е лесно да си опозиция на думи, а когато има коалиционно управление трябва да се споделят и отговорностите. Радан Кънев е всъщност опозиция на думи, а хората му управляват на всички нива, каза още Ненков.

Според него кадровата политика на МС остава в прерогативите на премиера, и само той може да реши дали ще сменя министри в своя кабинет. Той обаче трябва да знае, че неговата ПГ не одобрява постоянните атаки, на които сме подложени от Радан Кънев. Целта на декларацията е да се разбере, че ние досега сме подкрепяли министрите на РБ и законопроектите им минават с гласовете на ГЕРБ, а всъщност ние изтърпяваме подобно отношение от страна на лидера на ДСБ, който е и лидер на РБ, уточни Александър Ненков.

Ние не искаме оставки на министри от РБ, нито на Петър Москов нито на друг. Само премиерът може да вземе подобно решение, важното е, че ние не сме бламирали никакви решения на министрите на РБ и е обидно хора, които само се правят на опозиция да раздават присъди, коментира Ненков.

Трябва да се сложи край на това шизофренно поведение на ДСБ - хем опозиция, хем в РБ. Ние сме в постоянно напрежение от този коалиционен партньор, с който би трябвало да си сътрудничим, а не да си правим мръсотии. Чашата вече преля, не може да подкрепяме министрите на РБ, а Радан Кънев да си прави други сметки и да ни плюе. Ние е не искаме да сме боксова круша. 

Премиерът трябва да вземе решение по този казус, защото трудно се работи без партньори в Парламента, заключи Александър Ненков. Добре е да се случват радикални промени, но за целта ни трябва истински партньор, на когото трябва да разчитаме.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

„Ден след ден“ с гласове и истории от ефира на Радио Пловдив

За първи път сигналът на Радио Пловдив прозвучава в ефир през 1955 година. И така вече седем десетилетия „на живо“ на честота FM 94.00 MHz. И на днешния си 70-ти рожден ден Радио Пловдив пак е част от живота на хората и продължава да живее за тях и чрез тях. Честито, колеги! Честито, уважаеми слушатели! За вас ние сме гласове, зад които обаче сме..

обновено на 07.06.25 в 09:41

Екип "Утро" разказва своите истории за Радиото

7 десетилетия са много време и днес екип "Утро"  празнува не просто юбилея на Радио Пловдив, а всичко, което е направено през годините, заедно със слушателите.  В програма "Точно днес", наред с делничинте теми, водещите на утрината програма споделят какво за тях е Радиото и срещите със слушатели. Разказват за първия ефир, първото "Добро утро",..

обновено на 06.06.25 в 17:04

70 години Радио Пловдив формира обществен вкус

Радио Пловдив отбелязва днес своята 70 годишнина, която е важен етап в живота на една медия. Защото за радиото не е просто  празник, изпълнен със спомени, успехи и мечти за бъдещето – това са животите на десетки хора. Успехите ни! Трудностите! И отстояване на нашата мисия - да бъдем вашия глас! В празничното издание на програма..

обновено на 06.06.25 в 17:04

ПУ изпрати 130 магистри от Юридическия факултет

"Очакваме ви в битката с имотната мафия!", така се обърна правосъдният министър Георги Георгиев към абсолвентите от випуск 2024 на Юридическия факултет на Пловдивския университет  "Паисий Хилендарски".  Тържествената церемония по дипломирането на абсолвентите се проведе в присъствието на техните преподаватели и родители.  Георги Георгиев се..

публикувано на 06.06.25 в 13:54

Законът за колекторските фирми въвежда строги изисквания

С новия Закон за колекторските фирми, който прие вчера Народното събрание, се въвеждат изключително строги изисквания към този род оператори. Всички те ще минават на лицензионен режим пред БНБ, това каза в Пловдив министърът на правосъдието Георги Георгиев . Той присъства на дипломирането на 130 магистри по право и публична администрация в..

публикувано на 06.06.25 в 11:30