Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор пада с 2 места до №28, Пиронкова вече е №93

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби две места в световната ранглиста при мъжете. Първата ни ракета вече е на 28-а позиция с 1385 точки. Димитров бе изпреварен от Ник Кирьос (Австралия) и Мартин Клижан (Словакия), които са съответно 26-и и 27-и.

В „Топ 10“ промени няма, като лидер продължава да е Новак Джокович (Сърбия) с 16540 точки, следван от Анди Мъри (Великобритания) с 8370 точки и Роджър Федерер (Швейцария) със 7695 точки.

Цветана Пиронкова се завърна в „Топ 100“ на световната ранглиста при жените след силното си представяне на тенис турнира в Сан Антонио. Най-добрата българска тенисистка се изкачва с 12 позиции и е на 93-о място със 772 точки. Втората ни ракета Сесил Каратанчева губи 10 позиции и вече е 138-а в света.

В „Топ 10“ се завръща Виктория Азаренка, която е под №8 след успеха над Серина Уилямс в два сета на финала в Индиън Уелс. Агнешка Радванска стигна полуфиналите, което и бе достатъчно да измести от второто място Анжелик Кербер. Лидер в ранглистата остава Серина Уилямс.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Фенклуб Локомотив с призив за подкрепа за волейбония отбор

Фенклуб Локомотив Пловдив с призив за подкрепа за волейбония отбор: Във вторник (11.02.2025) от 19:00 нашият волейболен “Локомотив” излиза в решителна битка срещу силния тим на Берое! Двубоят ще се проведе в залата на ПУ “Паисий Хилендарски”, а подкрепата ни от трибуните ще бъде ключова! След страхотния старт на годината “черно-белите” отново са в..

публикувано на 10.02.25 в 17:57

Кузманов влезе в схемата на чалънджъра в Бахрейн

Третата ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов се класира за основната схема на чалънджъра на твърди кортове в столицата на Бахрейн Манама, който е от най-високата категория 125. Във финалния кръг 31-годишният пловдивчанин се наложи с категоричното 6:3, 6:0 над представителя на Египет Фарес Закария. Срещата продължи само 76 минути. След..

публикувано на 10.02.25 в 17:55

Катя Дафовска – единственият ни шампион от зимна олимпиада

Най-успялата българска биатлонистка Етатерина Дафовска – единственият български шампион от Зимна олимпиада, е родена на 28 ноември 1975 година в Чепеларе. Тя започва да се занимава с този спорт на 15-годишна възраст в спортния клуб на своя роден град. Нейният първи успех е през 1993 година, когато  завоюва бронзовото отличие на световното..

обновено на 10.02.25 в 11:45

Ботев се издъни срещу Хебър

Ботев Пловдив и Хебър Пазарджик не се победиха, завършвайки 1:1 в първия двубой на двата тима от пролетния дял на шампионата. Пазарджиклии поведоха с автогол на Янис Карабельов, а Ботев изравни с попадение на Самуел Акере.  Ботев Пловдив е втори във временното класиране с 41 точки, а Хебър е последен с 10.  В 32-ата Хебър поведе в резултата при..

публикувано на 10.02.25 в 10:02

Локомотив Пловдив превзе крепостта на Черно море

Локомотив Пловдив започна по страхотен начин официалните мачове през 2025 година! Черно-белите изиграха най-силния си мач от началото на сезона и победиха Черно море с 2:1 в двубой от 20-ия кръг, който се игра на стадион "Тича" във Варна. Варненският тим допусна първа загуба у дома през сезона и от общо 27 мача насам. Засега Черно море остава на трето..

публикувано на 08.02.25 в 17:59