Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Камбуров и Йовчев срещу Неделев и Кривия в "Аз обичам баскетбола"

| обновено на 21.03.16 в 14:23

Звездата на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев и капитанът на Локомотив (Пловдив) Мартин Камбуров ще излязат един срещу друг в мача от кампанията "Аз обичам баскетбола", който ще се състои тази неделя като част от програмата на Мача на звездите в зала "Колодрума". 

В отбора на Неделев ще бъде и бившият футболист на Марица, Левски и Ботев Александър Александров-Кривия, а екипа на другия тим ще облече легендата на българската спортна гимнастика Йордан Йовчев. В играта ще се включи и една от най-успешните родни волейболистки Антонина Зетова.

Днес организаторите представиха двата екипа, които са в "жълто-черно" и в "черно-бяло", като се очаква по трибуните да има и много фенове на футбола. Кметът Иван Тотев пък получи "жълто-черния" потник с №1 и с надпис "Кмета". Той ще бъде и в журито за Хипер забивки. Ще има още Споко умения и Тройки Троя, а някой от публиката може да спечели освен таблет и награда от 10 хиляди лева за кош от центъра.

В неделя сутринта пък ще се проведе аматьорския турнир Leader All Star 3x3, което е организирано от Аматьорската стрийтбол лига. В него ще се включат и отбори от Гърция, Сърбия и Турция.

Организационният комитет на Мача на звездите ще подкрепи и кампанията "Кауза Ники", която събира средства за Николай Попов, който страда от тежка форма на левкемия. Той и семейството му вече са в Германия, където ще се проведе лечението и операцията, за които са събрани 50 процента от необходимите средства.

Ще бъде направен и жест към Комплекс за социални услуги за деца и семейства в гр. Брацигово като на Мача на звездите ще присъстват безплатно 23 малчугани.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Локомотив - Септември 0:1

Локо отстъпи с 0:1 пред Септември, грозни сцени на мача

Локомотив (Пловдив) допусна домакинска загуба с 0:1 от Септември и помрачи настроението на феновете след откриването на новата трибуна "Спортклуб". Борислав Рупанов се разписа от дузпа за гостите в 57-ата минута, а Ангел Лясков получи директен червен картон в 57-ата минута за поредицата от две нарушения. Малко преди това гол на Рупанов бе отменен от ВАР,..

обновено на 16.02.25 в 18:29

Христо Бонев и кметът откриха новата трибуна "Спортклуб"

Легендата на Локомотив (Пловдив) Христо Бонев и кметът на града Костадин Димитров откриха официално новата трибуна "Спортклуб". Отец Симеон направи водосвет, а цереманията започчна преди мача на "черно-белите" срещу Септември. Сред официалните гости бяха също председателят на Общинския съвет Атанас Узунов, президентът на БФС Георги Иванов ,..

обновено на 16.02.25 в 18:06

Ботев загуби с 0:1 като гост на Спартак (Варна)

Спартак (Варна) спечели с 1:0 домакинството си на Ботев (Пловдив) от 21-ия кръг на Първа лига и записа първа победа от началото на годината. При подновяването на сезона взеха само точка при гостуването си на Арда. "Жълто-черните" пък преди седмица направинд 1:1 у дома срещу Хебър. Още в 3-ата минута удар на Константинос Балоянис бе отразен от стража..

публикувано на 15.02.25 в 17:13

Пламена Миткова спечели скока на дължина в Берлин

Атлетка номер 1 на България за 2024 година Пламена Миткова стана шампионка в скока на дължина на международния турнир по лека атлетика в зала в Берлин. Възпитаничката на Ивайло Русенов скочи 6.85 метра в четвъртия си опит и взе златото. Втора завърши Михаела Асани (Германия) с 6.80 метра, а трета е нидерландката Паулине Хондема с 6.73. Другите..

публикувано на 15.02.25 в 16:24
Оливер Камдем

Локомотив трансферира Оливер Камдем в Левски

Локомотив (Пловдив) финализира изходящ трансфер срещу трансферна сума. Футболистът Оливер Камдем ще продължи своята кариера в Левски (София). “Черно-белите” си запазиха и процент от бъдеща продажба на играча в трети клуб. Оливер Камдем се присъедини към Локомотив преди година и половина, като впоследствие се наложи в титулярния състав. За..

публикувано на 14.02.25 в 17:50