Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Правителството получава пълна подкрепа от партиите от мнозинството

Снимка: БГНЕС

Председателят на ПГ на ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов връчи членски карти на 500 нови членове от Пловдив и областта. Това стана на традиционния пролетен бал в града под тепетата в присъствието на областните координатори на двете структури – кмета на Пловдив инж. Иван Тотев и Розалин Петков, кметове на райони в града, на населени места, общински съветници и много партийни членове.

„ПП ГЕРБ е в най-добрата си кондиция. Партията повишава своето влияние както след местните избори, така и през последните няколко месеца. Самият факт, че членовете на партията вече са над 90 000 означава, че се движим в правилната посока. Партията е готова на 100% за избори по всяко време“, заяви заместник-председателят на партията. Той подчерта, че ПП ГЕРБ е създадена, за да промени България. „Имахме възможността да имаме първи управленски мандат с министър-председател Бойко Борисов, имаме възможност да имаме втори управленски мандат с премиер Бойко Борисов, Парламентарната група на ГЕРБ е най-голямата в това Народно събрание. С такива кметове като Иван Тотев и останалите в страната, а те са 129 от 265, ГЕРБ продължава своя устрем за стабилност на държавата и за видими резултати в управлението“, каза още Цветан Цветанов.

„Получаваме широка парламентарна подкрепа, както от партиите от Реформаторския блок, които твърдо стоят зад правителството, така и от Патриотичния фронт, АБВ. Знаете, че в диалога, който осъществяваме и с партиите в опозиция, ние можем да решаваме важните национални проблеми, които стоят пред държавата и да се подготвяме за новите предизвикателства като бежанската вълна, как да разширяваме влиянието си в местната власт с реални политики, да се създават повече работни места, с приходи в бюджета, за да се правят повече капиталови разходи и местната власт да усеща подкрепата на държавата, да има повече инвестиции и жителите да живеят в много по-добра среда“, заяви заместник-председателят на партията и председател на Парламентарната група на ПП ГЕРБ Цветан Цветанов.

Той приветства добрият диалог между областните координатори на двете структури Розалин Петков и Иван Тотев.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Катаджията, поискал 1200 лева подкуп, остава в ареста

Окръжният съд в Пловдив остави за постоянно в ареста пътния полицай Димитър Брадов, обвинен в получаване на подкуп от 1200 лева.  Инспекторът поискал парите от собственик на автомобил, който не бил регистриран в посочения от закона двумесечен срок. За да реши проблема на нарушителя, Брадов поискал среща с него и сумата от  1200 лева. Собственикът..

публикувано на 25.07.25 в 16:43

BG-Alert предупреди за опасни жеги и силен вятър в Пловдив

Системата за ранно предупреждение BGAlert се задейства заради опасно високите температури до неделя. Вероятността от възникване на пожари е сериозна.  Очакват се и силни пориви на вятъра.  Системата в Пловдив и областта се задейства в 16 часа. Властите предупреждават за повишено внимание и спазване на превантивните мерки.По този начин се цели да..

публикувано на 25.07.25 в 16:13

Арестуван е пътен хулиган, размахвал мачете в Асеновград

Районна прокуратура-Пловдив привлече като обвиняем и задържа   в ареста 54-годишен мъж за пътно хулиганство в Асеновград. След като решил, че друга кола му засича пътя, обвиняемият започнал да я преследва.  Двата автомобила спрели на едно от кръстовищата в Асеновград, на което 54- годишният мъж слязъл от своята, не само започнал да ругае и обижда..

публикувано на 25.07.25 в 16:00

Пловдивски учен e удостоен със световен медал, присъждан досега само 8 пъти

Професор  Славик Табаков получи почетния  европейски медал по медицинска физика /EFOMP/ в Международния център по теоретична физика в италиянския град Триест.  Наричан е от колегите си "Шампионът по медицинска физика". От основаването на Европейската федерация по медицинска физика през 1980 г. до сега този медал е даван само 8 пъти. Той се се връчва на..

публикувано на 25.07.25 в 15:12

Пловдивският съд остави в ареста пласьорите на фалшиви пари

Съдът остави с мярка постоянен арест всички шестима обвиняеми от ОПГ-то за пласиране на фалшиви пари. Според магистратите, ако са на свобода, има  опасност да извършат други престъпления.  В Пловдив разкриха ОПГ с руски тартор, пласирали фалшиви пари Решението на първата съдебна инстанция подлежи на обжалване.  Съдията нареди да се осигури..

публикувано на 25.07.25 в 14:37