Окръжният съд в Пловдив отложи първото заседание по делото по колективния иск за отпадането на такса „сградна инсталация“ за потребителите на топлофикационното дружество в града, заведен от Сдружението за правна помощ на потребителите.
Димитър Деков заяви, че ще искат от съда да допусне техническа експертиза, с която да оборят твърденията на топлофикационното дружество, че ползването на топлинна енергия зависи единствено от кубатурата на сградата и няма нищо общо с реалното ползване на топлинна енергия.

В колективния иск срещу ЕВН България Топлофикация са се присъединили около 10-15 потребители от Пловдив.
За първи път народът застава срещу ЕВН, каза на излизане от залата една от тях - Евтимия Здравкова. Тя заяви,
че затопля клиентите на дружеството с камина, а в същото време има големи задължения от сметки за парно.

От 17 ч. днес се възстановява движението на моторните превозни средства над 3,5 т по път III-866 Михалково – Кричим при 79-и км, съобщават от агенция "Пътна инфраструктура". Преминаването в отсечката е в едно платно и се регулира със светофарна уредба. Трафикът на МПС до 3,5 т в участъка беше възстановен на 7 ноември, припомнят от агенцията...
Кметът на Пловдив да оттегли предложението си за продажба на акциите в „Свободна зона“, призова предшественикът му и общински съветник Славчо Атанасов във фейсбук-профила си. В дружеството общината притежава над 85% от акциите, като то е печелившо. Според Атанасов Свободна зона е изключително сериозен актив за града, като то се намира върху терен..
Деветима шофьори са били задържани от Пътна полиция през последните няколко денонощия на територията на Пловдивска област. Мъжете са на възраст между 40 и 62 години, като на трима от тях са били иззети личните автомобили в рамките на започнатите полицейски производства. В Раковски бил засечен местен жител да управлява колата си под..
Двама мъже с фентанил са задържани при полицейска акция в Пазарджик. При проверка е спрян лек автомобил, управляван от 55-годишен мъж от Пловдив. Заедно с него пътувал и 53-годишен негов съгражданин. У него са открити 22 полиетиленови пликчета, съдържащи кафяво прахообразно вещество. След направените проби малко по-късно се установило, че става..
28 са бизнес плановете, които ще участват в конкурса „Най-добър млад предприемач на град Пловдив“ тази година. Инициативата се провежда за 17-и пореден път, като тази година отбелязва огромен интерес и активност от страна на младите хора. Всички кандидати, подали бизнес план, ще го представят лично в първия кръг на надпреварата. Заради..