В ДАИ от години нещата не се променят, променят се само изпълнителните директори и после се случват едни и същи неща. Това е така, защото там където има предлагане на пари, има и кой да ги взима, коментира арестите в ДАИ Йонко Иванов – председател на Съюза на преподавателите по авто - мото подготовка.
Според него честността на изпитите по теория, които вече се провеждат с таблети, зависи от окото, което ги наблюдава, т.е. дали ще е отворено или тенденциозно затворено.
Иванов твърди, че кадърните хора в ДАИ са бутнати в ъгъла. Преди сегашния директор Цветелин Цветанов имаше професионален екип и резултатите бяха налице. Тези хора обаче станаха неудобни, изтикани в ъгъла, на тяхно място се върнаха старите шефове по региони, върнаха се старите изпитващи и старите схеми пак се появиха, допълни инструкторът.
Водехме разговори с ръководството, но резултат нямаше. Точно тази седмица водех разговор с Цветанов за начина, по който се провеждат изпитите и за процедурата, която трябва да се направи, за да бъдат спрени лошите практики. Фирмите се знаят, хората се знаят, директорите по места се знаят, които злоупотребяват, допълни Иванов и припомни, че арестуваният шеф на ДАИ преди време беше уволнен и после качен на по- висока позиция.
За сметка на това много хора се сдобиват с книжки и документи, обобщи Йонко Иванов. Организацията, която той представлява, разполага с хора в цялата страна и получава сигнали от цялата страна, включително и от Пловдив. Провели сме разговор с новия председател на комисията по транспорт в парламента и хората на високи нива са запознати със ситуацията, но политиците не могат да спрат тази касапница по пътищата, остана това да направят обществото и медиите, каза председателят на Съюза на преподавателите по авто - мото подготовка.
Той обясни също, че в обсега на ДАИ е и професионалната компетентност на ръководители на транспортна дейност, за която също се провеждат изпити и където се изискват също много пари.
Много фирми обучават на занижени цени, посочили сме местата как се злоупотребява с изпита по теория на таблетите, професионалистите знаят тези практики. Трябваше да се освежи изпитът по теория, програмата за обучение на кандидат – водачите също има нужда от промени, но нищо не се случи, подчерта Иванов и допълни, че нищо не е толкова сложно и невъзможно.
Той даде за пример Пловдив, който бил залят от евтини оферти за шофьорски курсове. Не може 300 лева да струва едно обучение за 31 часа. Един час подготовка струва 12 – 13 лева, не може да е толкова евтино – 9 лева на час. Защото хората когато са излъгани в обучението, после търсят начин да си купят изпита, коментира инструкторът.Балната дреха трябва да отговаря на характера на абитуриента, да подчертае личността му. Това каза дизайнерът Иван Донев. Той добави още, че тенденции в официалните дрехи няма. Важно е да се подчертаят предимствата на фигурата. „Все повече младежи избират да не бъдат облечени във вечерни дрехи, а да посветят средствата за..
Само една изпитна работа в Пловдив и областта е анулирана , защото ученичка е използвала плеър, за да преписва от него. Не са явили само 28 зрелостници на втората матура. Иванка Киркова, началник на РУО-Пловдив съобщи, че изпитът по Информационни технологии е бил затруднен, поради технически сривове . На този изпит няма да останат..
"Приемането на християнството от българския княз Борис Първи е цивилизационен избор", посочи проф Христо Матанов, историк, медиавист и византолог. През тази година се честват 1160 години от покръстването на българите. "Той приема една религия, която е нова и отхвърля езичеството на славяни и прабългари. Не е лесно да се направи такъв избор...
Достъпът на онкоболните до биомаркерната диагностика е ограничен. Защо представителят на пациентските организации в надзора на Здравната каса не подписа анекса към Националния рамков договор (НРД)? Според Боряна Ботева, председател на Сдружение за развитие на българското здравеопазване, неподписването от страна на пациентския представител в..
Борбата с едно от най-тежките престъпления срещу личността – трафика на хора – е темата на форум по съвместна инициатива на Факултета по икономически и социални науки, Юридическия факултет и Педагогическия факултет на Пловдивския университет, както и Националната комисия за борба с трафика на хора, Фондация „Кампания A21“ и студентската..