Ръст на приходите от култура и туризъм бележи Пловдив за първото тримесечие на годината спрямо същия период на предходната година. Надяваме се положителната тенденция да продължи до края на годината, коментира зам.-кметът Амелия Гешева.
Над 10 % по-високи приходи имат през първото тримесечие на годината и всички пловдивски музеи и галерии спрямо същия период на 2015 година. Рекордьор е Природонаучният музей, който е събрал близо 49 000 лв. само от продажба на билети за първите 3 месеца на годината. Приходите от Стария град са 15 % повече спрямо миналата година. Етнографският музей, Градската художествена галерия и Историческият музей отчитат 10 % повече пари от продажби на билети, обясни Амелия Гешева.
Пловдив ще бъде домакин на 8-мата международна среща за туризъм, която тази година ще се проведе от 21 до 23 април. До момента участие са заявили представители от 15 страни от 3 континента, като за първи път ще участват фирми от Швеция, Япония и Косово.
Кметът Костадин Димитров направи инспекция на важни за Пловдив инфраструктурни обекти, които се изпълняват в момента. Той бе придружен от ресорния си заместник Хакъ Сакъбов, главния архитект на Община Пловдив Яна Желязкова и шефа на дирекция „Строителство и инвестиции“ Христина Плачкова. Като интензивни се определят темповете на ремонтите..
Заради огнищата на шарка по дребните преживни животни вицепремиерът Томислав Дончев свика извънредно заседание на Централния епизоотичен съвет. Към момента в България са регистрирани 97 огнища на шарка, като са засегнати над 10 000 животни. Най-голяма концентрация на заболяването има в област Пловдив, където вече са ликвидирани 70 огнища. Болестта..
Петима души от пазарджишкото село Ветрен дол са задържани за хулиганство, съпротива при задържане и причиняване на леки телесни повреди на полицейски служители. Инцидентът е от събота вечер, когато полицейски екип от Септември се отзовал на сигнал за висока музика във Ветрен дол. В една от махалите на селото билзо 40 души празнували рожден ден..
Регионалният археологически музей - Пловдив обяви нови, по – високи цени на редовните и семейни билети и безплатен вход за всички пенсионери от 1 август. От 6 на 8 лева се увеличава цената на редовния билет. Семейният става 15, вместо досегашните 10 лева. Запазва се цената от 2 лева за ученици и студенти. Експозицията е с безплатен вход за..
Шофьор от Пещера беше арестуван, след като опитал да подкупи полицай по време на пътна проверка в Брацигово. . Малко след полунощ в събота, автопатрул спрял джип с чужда регистрация на кръстовище в Брацигово. 46-годишният мъж, който шофирал без книжка предложил на полицая 100 лева за "почерпка, за да не бъде глобен. Освен че веднага е..