Със старта на две паралелни велошествия на 10 април, едновременно в Пловдив и в София ще бъде поставено началото на третото издание на кампанията “Аз карам велосипед – последвай ме” !.
Всички, които ще се включат в инициативата, ще получат на стартовата линия фланелки и стикери с номера за участие в томбола, а след финала могат да станат част от празника , който обещава да е наситен с много настроение, с музика, игри и приятни изненади.
И тази година популярни личности дават личен пример с подкрепата си за каузата, разказва Иван Илчев - мениджър маркетинг и рекламана MAX EUROPE, а още за организацията на шествието в Пловдив , в което ще се включат олимпийският шампион Николай Бухалов и спортният министър Красен Кралев, ще чуем от говорителя на пловдивската пътна полиция Ботьо Гиргинов и от кмета Иван Тотев .
Чуйте звуковия файл.
К акво можем да очакваме в отношенията между САЩ и Украйна и как те оказват влияние върху света и ЕС? Темата коментира в програма "Ден след ден" експертът по международна сигурност Симеон Николов. Според него света се намираме в повратна точка и ставащото е разтърсило основата на политическите отношения от втората световна война насъм като..
"В момента ставаме свидетели на действия, които са в отговор на много бързо развилите се събития от последните 2-3 седмици след встъпването в длъжност на Доалд Тръмп и новата американска администрация". Това каза Мария Симеонова, която ръководи софийския офис на Европейския съвет за външна политика, за плана за превъоръжаване на Европа на стойност..
Повече от две десетилетия обществото ни е в очакване на приемане на закон за доброволчеството. Три законопроекта се разглеждат в парламентарните групи на Народното събрание. Ще имаме ли най-сетне закон за доброволчеството и има ли опасност регламентирането на дейността да доведе до злоупотреби? Според Георги Влайков от ДФ "Аварийно спасяване"..
Над 50 бални рокли и костюми са събрани в Асеновград в рамките на благотворителна инициатива в подкрепа на абитуриенти, които нямат възможност да си купят скъп тоалет за бала. Кампанията е организирана по идея на асеновградчанката Айтен Мехмедкьова и Народно читалище „Родолюбие“. Официалните дрехи се събират в читалището, а от утре - 5 март, те..
Място за неутралитет във войната Русия – Украйна няма. Нещата са ясни – или с Русия, или с Европа. У нас някои си въобразяват, че могат да направят специални отношения с Тръмп и да вкарат своята проруска позиция под крилото на новия тръмпизъм. Това е много наивно, защото Тръмп нищо не може да предложи. Той е в режим на нов цикъл на изолация...