За двата празника 100 хиляди българи ще пътуват организирано до Гърция, отделно са индивидуално организираните почивки, съобщи в интервю за Радио Пловдив Байко Байков, който е председател на Управителния съвет на Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти .
При частична блокада всички ще стигнат до крайната си дестинация като ефектът от блокадата ще се изрази в затруднения при придвижването на българите и в закъснения. Отново търсения ефект да бъдат санкционирани гръцките фермери няма да го има, добави председателят на АБТТА.
Отново по данни на туроператорите около 50 хиляди гърци се очакват у нас за Великден и Гергьовден и ако има пълна блокада тогава щетата ще е 40 – 50 милиона лева.
Байков съобщи, че засега има три анулации на групи от Гърция и една от Италия за гостуване в България. Подобно затваряне на границата ще увреди репутацията на България в дългосрочен план, предупреди Асоциацията. От българска страна до момента няма отказали се, но има притеснения сред заминаващите, както и редукции на записванията, което говори, че хората вече са предпазливи, обясни Байко Байков.
Ние сме против всякакво ограничение на границата, това е беззаконие и хаос.Към кого е насочена тази мярка към гръцките фермери, които са на полето или към българите, попита риторично туроператорът и поиска намесата на министерствата на транспорта и на туризма. Държавата трябва да осигури ред и законност и да гарантира пътищата да останат отворени. Кого ощетяваме?! Предстои един изключителен празник за всички православни християни. В контекста на този празник тези действия които се планират излизат извън всякаква логика, коментира той.
Според Байков, ако българските товарни превозвачи искат да накажат гръцките фермери да спрат да внасят в момента произвежданите от тях зеленчуци. Ето така ще им навредят, каза председателят на АБТТА.
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..