Традиционният парад за празника на Българска армия 6 май тази година бе един от най-мащабните в последните години, като в него се включиха повече от 1300 военни, изтребители, хеликоптери и бронирани машини.
Водосветът на бойните знамена и знамената светини започна в 9 ч. пред паметника на Незнайния войн. Той се отслужи от Негово светейшество Неофит Патриарх български, Митрополит Софийски.
Армейските знамена бяха поръсени със светена вода. Президентът и върховен главнокомандващ Росен Плевнелиев прие строя на почетния караул и поднесе венец на Паметника на Незнайния воин.
Беше изпълнен националният химн, по време на който прозвучаха 20 артилерийски салюта.
След това, точно в 11 часа, два самолета МиГ-29 от 3-та авиобаза Граф Игнатиево поздравиха пловдивчани, прелитайки в бръснещ полет над централния площад.
След тях формация вертолети от 24-та авиобаза – Крумово също мина с въздушен поздрав над града, в ескорта бяха Ми-17 с българския флаг и вертолетите Cougar и Бел 206.
Интервю с началника на отбраната ген. Константин Попов чуйте в звуковия файл.
Разсадникът за декоративна растителност вече има свой терен с площ от 20 декара и община Пловдив няма да плаща солиден наем, за да отглежда растенията за озеленяване на града. Това съобщиха кметът Костадин Димитров и директорът на ОП "Градини и паркове" Антон Георгиев. Общинският терен е до компостиращата инсталация на Голямоконарско шосе, където..
32 блока ще бъдат санирани до средата на 2026 година, когато е крайният срок за обновяване на сградите, съобщиха кметът на Пловдив Костадин Димитров и заместникът му Хакъ Сакъбов. В момента вървят процедурите, като за 25 блока вече са подписани споразуменията между МРРБ и районните кметове. За районите Тракия, Южен и Източен обществените поръчки..
Бързи производства са образувани спрямо четирима шофьори през уикенда в Пазарджик. По време на засилените проверки по пътищата в областта полицаите са засекли 33-годишна жена от Пловдив, седнала зад волана под въздействие на наркотици. Двама мъже от Септември и от София са управлявали колите си съответно с 1.24 и 1.44 промила концентрация на..
Десетки потомци на спасените български евреи в Пловдив присъстваха на церемонията по повод 82-та годишнина от спасяването им. Пред Паметника на благодарността до Дома на младоженците за поредна година председателят на пловдивското дружество „Шалом“ Светозар Калев припомни историята за онзи мрачен 10 март през 1943 година. Тогава пловдивските..
Считано от днес, кметът на Пловдив Костадин Димитров освобождава заместника си Женя Петкова. Това стана ясно по време на днешната пресконференция на градоначалника. Кметът Костадин Димитров поема финансите и икономиката на Пловдив Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова Димитров посочи, че..