С разнообразни музейни и галерийни експозиции Асеновград се включва в Европейската нощ на музеите.
Събитието се отбелязва ден по-рано от проявата в Пловдив, за да могат жителите и гостите на двата града да посетят по-голям брой културни изяви, каза директорът на Историческия музей Иван Дуков.
Пред сградата на музея от 17,30 часа се открива фотоизложбата "Спомени от Станимашкия калдъръм" на гражданската инициатива "Станимашка фотографчийница", която показва снимки на отминали събития и моменти от живота на асеновградчани. Час по-късно в градската библиотека "Паисий Хилендарски" се открива обща изложба на асеновградските художници.
Всички изложбени зали в трите музейни сгради - Старинното училище "Св.Георги", Етнографската къща и Историческия музей ще работят с вход свободен до 1,00 часа през нощта.
Галерия „Савов“ в Пловдив представя втора самостоятелна изложба за 2025 година. През март гостува художникът Емил Белев. Галеристите ще зарадват любителите на изобразителното изкуство с красива изложба, заредена с пролетно настроение и много любов. Ще могат да се видят феерията от цветове и емоции в картините на Емил Белев. Изложбата..
"Човекът е цял, когато се посвети на нещо надмогващо го и го усеща по-голямо от себе си"- думите са на режисьора проф. Маргарита Младенова, която е гост на "Срещите" тази събота. На преизвестната у нас и на високите световни театрални сцени режисьорка е и и мисълта: "Изкуството трябва да премести акцента от "да имаш" към "да бъдеш". Т еатърът..
На 8-ми март в галерия „Гранит“ в едноименното старозагорско село се открива изложба под надслов „От Ева до Ева”. В нея жени творци представят свои произведения живопис, графика, скулптура, както и фотография и фотографика. Авторките са специално подбрани от кураторката Антония Маринова – Crazy, чиято амбиция е изложбата да не е просто колекция..
Изложба в Епископската базилика на Филипопол представя мозаечното наследство на България. Печатната изложба "България и мозайките" представя богатото и разнообразно мозаечно наследство в България чрез избрани детайли от антични, средновековни и съвременни мозайки, както и връзката на България с опазването, проучването и комуникацията на..
Традиционната изложба „Дами канят“ се открива тази вечер в залата на Дружеството на пловдивските художници на бул. „Цар Борис Трети Обединител“ 153. В нея участват 26 художнички, които избират творби, с които ще представят тяхната визия за женския свят. Свои картини ще представят и 13 мъже художници, които изразяват творческите им вдъхновения..