Традиционният годишен концерт на студентите от катедра „Хоерография“ към Акамедимята за музикално, танцово и изобразително изкуство“ ще се проведе днес на сцената на Градския дом на културата „Борис Христов“.
В програмата са включени изпълнения на сутдентите от специалностите „Българска народна хореография“ и „Съвременни танцови техники“. Гост на събитието е фолклорен танцов ансамбъл „Седенчица“.
Спектакълът „Списъкът с моите желания“ на танцьорите от „Съвременни танцови техники“ е под хореографията на Боряна Иванова, Гергана Колева и Маргарита Веселинова. Вълнуващото танцово повествование в три действия е дело на възпитаниците на доц. д-р Желка Табакова и проф. Хикмет Мехмедов.
Специалността „Българска народна хореография“ ще представи сценично-разработения обичай „Еньовден от с. Боженци“ и танците „Гераците“, „Тракийски мъжки танц“, „Вода“, „Сестра брата кани на вечеря“ и „Силата на любовта“. Хореографи са студенти от първи до четвърти курс БНХ под ръководството на проф. д-р Даниела Дженева, проф. д-р Антон Андонов, гл. ас. д-р Рослана Моравенова, ас. Светлана Станева и ас. Димо Енев.
92 момичета и момчета от пловдивските гимназии дадоха старт на четиринадесетата учебна година на Модерна академия на изкуствата „Синдикат”. И тази година заниманията са безплатни благодарение на финансирането от Община Пловдив. Програмите са осем - „Творческо писане”, „Графичен дизайн“, „Модерна музика”, „Екранни изкуства”, „Модерни методи на мислене”,..
В предаването за книги на Радио Пловдив на 08.03.2025г. бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати “ ( нови книги ) Гюстав Флобер. Мадам Бовари. 350 стр., тв. к. , ок. 6А, Фама+, 2025. Лев Толстой. Ана Каренина. 894 стр., лукс. изд., тв. к. , ок. 6А, Хермес, 2025. Ф. М. Достоевски. Кротката. 88 стр., ок...
Галерия „Савов“ в Пловдив представя втора самостоятелна изложба за 2025 година. През март гостува художникът Емил Белев. Галеристите ще зарадват любителите на изобразителното изкуство с красива изложба, заредена с пролетно настроение и много любов. Ще могат да се видят феерията от цветове и емоции в картините на Емил Белев. Изложбата..
"Човекът е цял, когато се посвети на нещо надмогващо го и го усеща по-голямо от себе си"- думите са на режисьора проф. Маргарита Младенова, която е гост на "Срещите" тази събота. На преизвестната у нас и на високите световни театрални сцени режисьорка е и и мисълта: "Изкуството трябва да премести акцента от "да имаш" към "да бъдеш". Т еатърът..
На 8-ми март в галерия „Гранит“ в едноименното старозагорско село се открива изложба под надслов „От Ева до Ева”. В нея жени творци представят свои произведения живопис, графика, скулптура, както и фотография и фотографика. Авторките са специално подбрани от кураторката Антония Маринова – Crazy, чиято амбиция е изложбата да не е просто колекция..