В Карловския съд днес започна делото срещу кмета на общината Емил Кабаиванов. Той е обвинен, че като длъжностно лице е присвоил близо 27 хиляди лева, като сумата е по договор с екоминистерството по програма за модернизация на пречиствателната станция и канализационната мрежа в подбалканския град.
Според обвинението присвояването е извършено в полза на трима фиктивно назначени служители - Николай Хаджийски, Милко Стрехин и Елен Писачев. Защитниците на Кабаиванов поискаха делото да бъде върнато за ново разглеждане в прокуратурата, но съдът отхвъли искането им и даде ход на делото.
Днешното заседание започна с разпит на свидетели, като първи бе координаторът на проекта за изграждане на пречиствателната станция за отпадни води Георги Грудев. Разпитите на другите свидетели продължават в следващите два дни.
Кабаиванов е на свобода под парична гаранция от 5 000 лева. Съдебният процес трябваше да започне още през април, но тогава тръгна с фалстарт заради отсъствието на съдебен заседател.
Възможно най-тежкото обвинение повдигна окръжната прокуратура на Никола Бургазлиев, помел с АТВ петима в Слънчев бряг. То е за умишлено причиняване на смърт след употреба на наркотици. За това обвинение законът предвижда от 13 до 20 г. затвор или доживотен затвор, съобщи окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев. До промяната на обвинението се стигна,..
Туристка падна от „Дяволската пътека“ край с. Борино, която е затворена за преминаване поради опасен участък, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Смолян. Жената е оцеляла по щастлива случайност, падайки в бурните води на река Читак дере. Пострадалата е 41-годишна жена от София, тръгнала по „Дяволската пътека“ заедно със семейството си. В района..
Българският изследователски проект “PlantaSYST” е сред най-успешните европейски инициативи с принос за конкурентоспособна и интелигентна Европа. Гражданите вече могат да гласуват за номинирания български проект с “Награда на публиката” в престижния конкурс REGIOSTARS Awards 2025 Проектът PlantaSYST, в рамките на който в Пловдив бе..
След сигнал от медици служители от РУ-Пазарджик задържаха мъж за домашно насилие. Дежурните лекари от Спешното отделение на МБАЛ Пазарджик съобщили, че при тях е постъпила 41-годишна жена от село Мирянци със съмнение за домашно насилие. Жената била с травми в областта на лицето и гръдния кош. В хода на проведено разследване екипите от..
Натоварено лято изпращат пловдивските пожарникари, но тази година се отчита леко понижение на произшествията в областта. Над 2400 са пожарите в пловдивско от началото на годината, огнеборците са реагирали на 4200 произшествия, съобщи директорът на Пловдивската пожарна ст. комисар Васил Димов. 8 души са загубили живота си при пожари, а 34 са..